Берегівський ліцей «Платан» – новий партнер КУП НАНУ

5 Травня, 2021

Нещодавно ректор Київського університету права Національної академії наук України Юрій Бошицький в рамках профорієнтації, за рекомендації заступника губернатора Закарпатської ОДА паном Іштвана Петрушки та Департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА, зустрівся і провів переговори з директором Берегівського ліцею «Платан» – Володимиром Кенийзом. Це один найбільш старих та потужних ліцеїв міста Берегово що знаходиться в Закарпатській області.

Берегівський ліцей «Платан» спочатку свого існування був гімназією. Вона започаткувала свою роботу в м. Берегово у 1895 році.

Змінювалися історичні події на території теперішнього Закарпаття, відповідно і навчальний процес змінювався, мова викладання (українська, угорська), структура навчального закладу.

Із 1920 по 1939 рік на базі угорськомовної гімназії працювали паралельні класи з українською мовою навчання.

На базі середньої школи №1 м. Берегово, яка розпочала свою роботу з 1945 року, було відроджено (1995 рік) класичну гімназію.

Основна концепція класичної відродженої гімназії з українською мовою навчання – підготовка випускників для здобуття вищої освіти, підготовка свідомих громадян незалежної України. В минулому році гімназію було перетворено в ліцей.

Під час зустрічі В. Кенийз познайомив провів екскурсію для ректора КУП НАНУ і ознайомив з матеріально-технічною базою ліцею, сучасними аудиторіями, бібліотекою, лабораторіями, спортивним комплексом тощо.

Було досягнуто домовленості щодо підписано угода про співробітництво між установами та обговорено основні напрями подальшої співпраці в освітянській та профорієнтаційній сферах. Це запровадження в ліцеї періодичних лекцій майстер-класів викладачами КУП НАНУ для учнів старших класів з метою поширення правових знань, популяризації юридичної освіти і науки.

Зі свого боку ректором КУП НАНУ було передано книжки гуманітарного спрямування викладачів КУП НАНУ для бібліотеки ліцею, а також для викладачів правознавства 4 томи фундаментального енциклопедичного видання «Юридична енциклопедія» в VI – ти томах. А також нову рекламну продукцію КУП НАНУ.

Домовились також залучати випускників даного ліцею до днів відкритих дверей КУП НАНУ в онлайн режимі. Перемовини пройшли з взаємною зацікавленністю.

В роботі зустрічі взяла участь Мирослава Бухало – представник КУП НАНУ – керівник структурного підрозділу КУП НАНУ в місті Ужгород, яка забезпечила інформаційне, організаційне та транспортне супроводження всіх зустрічей ректора з місцевою владою та освітянами.

Незважаючи на складні умови, викликані карантином, робота по профорієнтації в КУП НАНУ продовжується!

ВІЗИТІВКА  МІСТА  БЕРЕГОВО

Місто Берегове розташоване в межах Закарпатської низовини, при західних відрогах Берегівського низькогір’я, над річкою Верке, за 70 км на південний схід від Ужгорода.

Населення міста Берегове, станом на 1 січня 2021 року, налічувало — 23,600 особи.

В місті діють Закарпатський угорський інститут ім. Ф. Ракоці, Берегівський ліцей імені Есе Томаша, угорська гімназія Берегівської районної ради, а також 9 закладів загальної середньої освіти: Берегівська українська гімназія, 5 шкіл І-ІІІ ступенів, 3 школи І-ІІ ступенів.

Визначні пам’ятки міста:

– Римо-католицький костел Воздвиження Святого Хреста 12 століття, знищений татарами в 1241 році, відбудований 1370-го, відновлений 1846-го.

– Палац комітатського суду (1908–1909 рр., арх. Ференц Яблонський) або Палац Правосуддя, в радянські часи використовувався як казарма, приміщення механічного заводу, нині – Закарпатський угорський інститут імені Ференца Ракоці II.

– Ботанічна пам’ятка природи місцевого значення Дуб бургундський.

Прес-центр КУП НАНУ