Бібліотека РІ КУП НАНУ підготувала виставку до 70 – річчя перемоги над нацизмом

12 Травня, 2015

Після прийняття Указу Президента «Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни» та Закону України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939– 1945 років» Україна розпочала нову традицію святкування 8 та 9 травня в європейському дусі пам’яті та примирення і Дня перемоги.
     Долучилися до вшанування пам’яті тих, хто відвойовував мир на українській землі, і студенти та викладачі Рівненського інституту Київського університету права НАН України. Відгукнувшись на пропозицію працівників бібліотеки, вони передали з домашніх архівів матеріали, які стали унікальними експонатами вузівської тематичної виставки «Неопалима купина людської шани: Пам’ятати. Зберегти». До уваги  відвідувачів фотографії їхніх родичів з короткою біографією, плакат про відзначення 40 – річчя Перемоги, бойові патрони, збережені з часів війни. Тривожно зворушують серце пожовклі похоронка та військовий квиток. Всі ці експонати зібрані в розділі виставки «Онукам подвиги дідів в житті слугують прикладом величним». Історію України та рівненського  краю під час Другої світової війни висвітлює рубрика « Пам’ять, збережена словом: Історія Другої світової війни на сторінках книг».
     Беручи до уваги те, що в Указі Президента наголошено на рівному вшануванні кожного, хто боровся з нацизмом, на виставці знайшли місце фотографії і членів ОУН-УПА, бійців польської армії та ін.
     Основою добробуту будь-якої держави є її внутрішній спокій, тобто взаєморозуміння, взаємоповага і взаємодопомога. Рецепт примирення простий –знати історію. Головне, аби в українців виникло бажання цим рецептом скористатися.

Зав. бібліотеки Сіончук О.П.