Національна академія наук України Київський університет права

Болгарія

23 Травня, 2012

     Київський університет права НАНУ системно підходить до питання інтеграції у європейське та світове освітянське товариство, яке виражається в поступовому розвитку співробітництва з відомими зарубіжними університетами, організаціями, асоціаціями, агентствами, фондами й установами. Результатом плідної співпраці КУП НАНУ з іноземними організаціями та установами стало: реалізація низки міжнародних проектів, проведення конференцій, участь працівників КУП НАНУ у різноманітних міжнародних програмах, які фінансуються урядами провідних зарубіжних держав – усе це дає можливість розширювати кордони міжнародного співробітництва, підвищувати ефективність співпраці та зміцнювати вже існуючі відносини.
     Розвиток міжнародної співпраці університету здійснюється шляхом активного спілкування з вищими навчальними закладами і міжнародними організаціями Чехії, Болгарії, Словаччини, Республіки Сербія, Сполучених Штатів Америки, Німеччини, Польщі, Угорської Республіки, Німеччини, Словенії, Франції, Великобританії, Білорусії, Литви, Російської Федерації та з акредитованими в Україні Посольствами та Консульствами багатьох зарубіжних країн. Так партнерами КУП НАНУ є Міжнародний інститут підприємництва і права в м. Прага (Чехія), Академія «Штефан  Чел Маре» (МВД Республіка Молдова), Kings College London, School of Law , Faculty of Law and Political Sciences of the Debrecen University , Юридичний факультет Російського університету Дружби народів ,Академічне товариство Міхала Балудянського, Miskolci Egyetem, Magyarorszag, Товариство «OBCIАNSKE ZDRUZENIE MOST-HID» (Словацька Республіка), Юридичний факультет Московського державного університету імені М.В. Ломоносова, Faculty of Law of the University of Ljubljana, Faculty of Law and Political Sciences of the Debrecen University, University of Miskolc, Hungary, St. Cyril and St. Methodius University of Veliko Turnovo Republic of Bulgaria, Всесвітня асоціація юристів, БІП – Інститут правознавства (Білорусь), Высшее учебное заведение в Сладковичове (Словацкая Республика), Міжнародний центр передових досліджень та порівняльного аналізу ЄС – Росія/СНД (Австрія), Ukrainian-American Bar Association, Вища школа суспільно-природничих наук в Любліні (Польща), Uniwersytetu Marii Curie-Sklodowskiej, Європейська організація публічного права, Товариство «Україна – Болгарія», Університет штату Арканзас у Джонесборо (США),Uniwersytetu Marii Curie-Sklodowskiej, Люблінський Католицький університет Іоана Павла ІІ (Польща),  Вроцлавський Університет, Российский государственный торгово-экономический університет, Міжнародний інститут підприємництва і права в м. Прага (Чехія).
     У 2011 році укладено угоду з Варненським вільним університетом ім.Чорноризця Храбра, який вважається найкращим вищим навчальним закладом Болгарії та має сертифікат якості з правом визнання Європейського додатку до диплому – у 2009 році, ECTS LABEL – у 2010 році.
     Реалізовуючи основні положення підписаних угод, з 2011/2012 навчального року у КУП НАНУ розпочалася реалізація спільної магістерської програми з Варненським вільним університетом ім.Черноризця Храбра (Varna Free University, Болгарія).
     Дана програма є результатом наполегливої та плідної діяльності керівництва Університету, а саме ректора Ю.Л.Бошицького. Важливим є те, що реалізація програми відбувається за підтримки Посольства Болгарії в Україні. Координатором проекту від КУП НАНУ є завідувач відділення Міжнародного права – Дей М.О.
     Таким чином, наші студенти-магістри, які беруть участь у програмі, мають можливість навчатися один семестр у магістратурі болгарського вузу-партнера. При цьому вони залишаються студентами КУП НАНУ та за індивідуальним графіком складають ті предмети, які не вивчаються ними в університеті-партнері.
     Слід зазначити, що організація такого навчання є одним із найголовніших практичних кроків у реалізації основних положень Болонської декларації. Її головне завдання, як відомо, і полягає в синхронізації систем вищої освіти з метою усунення перешкод для мобільності студентів, викладачів і дослідників поміж країнами-учасницями.


     Такі програми сприяють забезпеченню свободи руху знань через кордони. Крім того, за свідченнями студентів, досвід, набутий під час навчання за спільною магістерською програмою, підвищує їх конкурентоспроможність на сучасному світовому ринку праці.
     На сьогоднішній день освіта за кордоном є незамінною частиною успішного життя. Саме завдяки старанному навчанні можна досягти позитивних результатів та добитися успіху в кар’єрі.
     Що стосується переваг, які дає навчання за кордоном, то їх можна перераховувати дуже довго. Проте, мабуть, варто зупинитися на найбільш вагомих:
     По-перше, освіта за кордоном передбачає знайомство з традиціями, життям і побутом країни-перебування, що повною мірою розширює кругозір і привчає мислити по-новому.
     По-друге,переваги освіта за кордоном дає ще і тим, хто хоче отримати гідну посаду та зробити кар’єру. Саме навчання за кордоном дозволяє отримати неоціненний практичний досвід і знання, тому це зовсім інший рівень, який відкриває нові можливості.
     На початку березня найкращі студенти, які завершили перший семестр навчання за спільною магістерською програмою поїхали продовжувати своє навчання безпосередньо в Болгарії і наразі, можуть поділитись своїми враженнями.
     Відгуки учасників спільної болгарсько-української програми підготовки магістрів «Право Європейського Союзу»

Шумеляк Крістіна, 22 роки.

     З 2007 по 2012 роки навчаюся в Київському університеті права НАНУ, де і отримала диплом бакалавра за спеціальністю «Міжнародне право» та навчаюся в магістратурі спеціальності «Міжнародне право», а також одночасно  на спільній магістерській програмі «Право Європейського Союзу».
     Основним мотивуванням для участі в цій програмі для мене було бажання отримати цікаві можливості для розкриття власних здібностей в освіті та здобути досвід роботи з іноземними колегами.
Участь в цій програмі дозволить Вам:
•    Отримати якісну європейську освіту всього за 1 рік;
•    Отримати досвід роботи на болгарських підприємствах, де ви зможете ознайомитися з сучасними методами роботи, які ще мало використовуються на Україні;
•    Поліпшити свої знання іноземних мов;
•    Навчитися мислити інакше та швидко аналізувати різноманітну інформацію.
E-mail: shumelyak.kristi@mail.ru

Данилюк Ярослава, 22 роки.

     З 2007 по 2012 роки навчаюся в Київському університеті права НАНУ, де і отримала диплом бакалавра за спеціальністю «Міжнародне право» та навчаюся в магістратурі спеціальності «Міжнародне право», а також одночасно  на спільній магістерській програмі «Право Європейського Союзу».
Я бачу такі переваги цієї програми:
•    Можливість отримання сучасної європейської вищої освіти за спеціальністю, на яку є попит;
•    Стажування в Посольстві Болгарії в Україні;
•    Невелика ціна навчання, порівняно з іншими європейськими вузами.
Моя електронна адреса: yvdanylyuk@gmail.com

Гавронська Ілона, 22 роки.

     З 2008 по 2011 роки навчалась в Київському університеті права НАНУ, де  отримала диплом бакалавра за спеціальністю «Міжнародне право», наразі навчаюся на спільній магістерській програмі «Право Європейського Союзу».
Що дала мені ця програма і чому добре бути ії учасником?
•    Отримання диплому європейського зразку, що значно підвищує Вашу конкурентоспроможність на ринку праці.
•    Стажування в Посольстві Болгарії в Україні,що надасть Вам змогу здобути величезний досвід в професіональній діяльності, застосувати знання, що отримані за роки навчання.
•    Реальна можливість випробовувати себе та зрозуміти чого Ви варті і застосувати цей досвід з метою покращення розвитку нашої держави.
E-mail: ilonagvr@ukr.net

Тулба Катерина, 22 роки

     З 2010 по 2012 роки навчаюсь в Київському університеті права НАНУ, де  отримала диплом бакалавра за спеціальністю «Правознавство», наразі навчаюся на спеціаліста за спеціальність: «Цивільне та трудова право» та одночасна за спільною магістерською програмою «Право Європейського Союзу».
Позитивні аспекти даної програми для мене:
•    Ви будете одночасно студентом двох престижних ВУЗів в світі/
•    Зможете дізнатись всі переваги студентського життя болгарської молоді
•     Розширите свої знання та удосконалите свою компетенцію як майбутнього спеціаліста.
E-mail: tulba7@bigmir.net

Решетар Нина, 24 роки

     З 2008 по 2011 роки навчалась в Київському університеті права НАНУ, де і отримала диплом бакалавра за спеціальністю «Правознавство», наразі навчаюся на спільній магістерській програмі «Право Європейського Союзу».
Мої враження від навчання:
     Навчання на цієї програмі не буде легким, але всі труднощі варті кращого майбутнього. Отож, не вагайтесь, і ставайте учасником цієї програми! Головне, це бажання стати справжнім професіоналом і зусилля для досягнення цієї мети!
     Найголовніше, що дала мені ця спільна магістерська програма – це глибока впевненість в тому, що все можливо і що все в моїх руках.
     Моє навчання в Болгарії – це повністю самостійне життя, це новий погляд на речі. Це неоцінений професійний досвід, це вдосконалення англійської та вивчення болгарської, це подорожі по кращим містам Європи, але це все завдяки року кропіткого навчання та чіткого планування власного часу і присвячення кожної вільної хвилинки досягненню цих цілей. Але воно того варте.
E-mail:  nina.reshetar@jti.com