Cтуденти КУП НАН України провели захід, присвячений Міжнародному дню рідної мови

22 Лютого, 2011

Двадцять першого лютого члени  шанувальників «Рідної мови» провели усний журнал, присвячений Міжнародному дню рідної мови. Присутніх за дорученням  ректора Юрія Бошицького, який володіє кількома мовами світу (державною, англійською, угорською, російською та ін.), привітала проректор з гуманітарної освіти і виховної роботи Галина Левківська, яка зазначила що для того, щоб на ринку  праці посісти чільне місце юриста, необхідно крім ґрунтовних знань володіти іноземними мовами. Для тих, хто хоче навчатися за кордоном, необхідні знання іноземної мови.

З 21 лютого 2000 року, в Україні відзначають Міжнародний день рідної мови. На Тридцятій сесії Генеральної конференції  ЮНЕСКО в жовтні 1999 року було запроваджено Міжнародний день рідної мови.

Історія свята, на жаль, має дуже трагічне походження. Святкуємо ми цей день з присмаком гіркоти. 21 лютого 1952 року у Бангладеші влада жорстоко придушила демонстрацію протесту проти урядової заборони на використання в країні бенгальської мови. Відтоді цей день у Бангладеші став днем полеглих за рідну мову.

Четвертий рік поспіль на урочистостях з нагоди Міжнародного дня рідної мови бере участь зразковий гурт бандуристів «МАЛЬВИ» на чолі з Ніною Голючек, керівником  музичної школи №4  м. Києва. Вони виконали для присутніх чудові пісні: « Тополина земля», пісні на вірші Василя Симоненка, «Сійся, родися», а також  звучало  українське старовинне танго «О, Соловію».

Дімітрова Юлія, студентка 1-го курсу, акапельно віншувала присутніх піснею. Шелея Евеліна,  студентка 5-го курсу відділення МП, звернулася до присутніх угорською мовою. Евеліна зворушливо прочитала «Szozat», а португальською мовою вона  продекламувала вірш про пошук людини в середовищі. Це філософські роздуми свого « Я ».

Однозначно Шелея Евеліна була відзначена в номінації  «Студентка-поліглот ».

Голова комітету дозвілля і культури Борисюк Тетяна прочитала свою власну поезію «Рідна мова».

Михальов Максим, студент 1 курсу,   продекламував свій вірш російською мовою.

Крепель Віра Іванівна, завідувач кафедри іноземних мов, у своєму вітальному слові зосередила увагу присутніх на поглибленому вивчені іноземних мов, а для цього в КУП НАН України є найсучасніший лінгафонний кабінет.

У творчій атмосфері звучали мови світу, а серед них яскраво лунала наша рідна українська мова.

Інформацію підготувала студентка 2 курсу,
голова комітету інформації Марта Плавинська.