Національна академія наук України Київський університет права

Делегація Батумського державного університету ім. Шота Руставелі відвідала Рівненський інститут КУП НАН України

5 Березня, 2018
     До складу делегації входили декан юридичного факультету Батумського державного університету Адам Махарадзе та професор цього факультету Армаз  Кахідзе. Гостям було запропоновано низку заходів, серед  яких зустріч    з головою обласної ради Олександром Данильчуком  та  президентом Рівненської торгово-промислової палати Миколою Ярощуком, а також візит у мерію міста Рівне на запрошення її очільника Володимира Хомка.

rovno1.jpg
rovno2.jpg

rovno3.jpg


     Юрій Бошицький підкреслив, що координація діяльності освітніх структур та органів місцевого самоврядування є необхідною з огляду на потребу реалізації освітньо-наукових, культурних, історико-краєзнавчих та інших  проектів на теренах Рівненщини. Важливо, що ця  співпраця спрямована на поглиблення європейських засад розвитку правової освіти. Її незмінною складовою є проходження практики студентами РІ КУП НАНУ у структурних підрозділах обласної ради та міста  Рівне. Актуальною темою зустрічей стала потреба надбудови шостого поверху у приміщенні  Рівненського інституту КУП НАНУ. Ця ініціатива знайшла належну підтримку високих посадовців. Обговорювалася також проблема  організації та функціонування на базі РІ КУП НАНУ літньої школи права і бізнесу. Також були визначені інші ланки співпраці, важливі для обох сторін. Найперше ішлося про сферу розширення міжнародного співробітництва. У цьому плані конструктивні пропозиції були висловлені  представниками Батумського державного університету ім. Шота Руставелі.   Вони говорили про  особливості законодавства Грузії та  специфіку національних ділових традицій, а також досягнення в освітній сфері.   На важливості співпраці з Рівненським інститутом наголосив  директор РІ КУП НАНУ  Володимир Якимчук.

rovno3.jpg

rovno5.jpg

rovno6.jpg


     Думка про те, що міжнародне співробітництво є невід’ємною частиною діяльності університету і важливим інструментом у забезпеченні якості освіти та її відповідності міжнародним стандартам стала наскрізною під час проведення майстер-класу для студентів та професорсько-викладацького складу. Відкриваючи його,  Юрій Бошицький  репрезентував колективну монографію «Актуальні проблеми сучасного конституціалізму» (на прикладі України та Республіки Польща),  що є результатом кількарічної наукової співпраці між Київським університетом права НАН України та факультетом права й адміністрування Гданського університету. Це видання присвячене проблемам розвитку конституціоналізму на сучасному етапі в Україні та Республіці Польща.  Прикметно, що монографія побачила світ за загальною редакцією професора, ректора Київського університету права НАН України Юрія Бошицького та професора, декана факультету права й адміністрування Гданського  університету Я. Стеліни.

rovno7.jpg

rovno8.jpg
rovno9.jpg


     Студенти  та наукові працівники Рівненського інституту Київського університету права НАН України взяли участь у конструктивному діалозі, який дозволив ще раз оцінити власні освітні перспективи та накреслити шляхи подальшої праці.  На цьому заході було озвучено  програму спільної діяльності з проблем навчально-методичної і науково-дослідної роботи, обміну науково-педагогічними працівниками з метою навчальної та  науково-дослідної роботи, участі у наукових конференціях, підготовку спільних публікацій з проведених наукових і науково-методичних досліджень, обміну досвідом організації навчального процесу і навчальними програмами з юридичних спеціальностей,  обміну студентами (навчання, практики, студентські наукові конференції) та ін. Зокрема, ішлося про  стажування студентів КУП НАН України на базі Батумського державного університету ім. Шота Руставелі, а також організацію та проведення літньої школи для студентів на базі РІ КУП НАНУ.
     Насамкінець гості взяли участь в  насиченій освітньо-екскурсійній програмі, що почалася зі стін Рівненського інституту Київського університету права НАН України. На представників делегації неабияке враження справила матеріальна база вузу: сучасний комп’ютерний клас, конференц-зала, зала судових засідань, навчальні аудиторії, модернізований гуртожиток та бібліотека тощо.  Приємне враження на гостей справила екскурсія містом, а також екскурсія у Музей бурштину. Екскурсійна програма включала також візит в «Острозьку академію», метою якого був обмін досвідом у плані розширення міжнародних зв’язків та втілення регіональних правових стратегій. Яскравим акцентом програми стала вистава «Маруся Чурай» за однойменним романом у віршах Ліни Костенко  на сцені Рівненського обласного академічного музично-драматичного театру.