Делегація КУП НАН України взяла участь у заходах з нагоди 20-річчя Варненського вільного університету «Черноризец Харбър» (Varna Free University, Республіка Болгарія)

10 Жовтня, 2011

3–4 жовтня 2011 року, за дорученням ректора КУП НАНУ, професора Ю.Л. Бошицького, делегація у складі проректора з навчально-методичної роботи Глух М.В., директора Ужгородського інституту КУП НАНУ Ващук О.М., завідувача відділення міжнародного права Дей М.О. взяла участь у заходах з нагоди 20-річчя Варненського вільного університету «Черноризец Харбър» (Varna Free University, Республіка Болгарія).
     Варненський вільний університет «Черноризец Храбър» (ВВУ) був створений у 1991 році. 21.08.1995 р. університет отримує статус вищої освіти. Університет пропонує денну і заочну форми навчання за 35 спеціальностям у т.ч. «Господарське управління», «Соціальна діяльність», «Економіка», «Право», «Міжнародні економічні відносини», «Мода», «Текстиль», «Журналістика» тощо. ВВУ перший з недержавних університетів, який отримав акредитацію строком на 5 років. Varna Free University єдиний болгарський університет, що має спеціальний знак якості та визнання в галузі освіту на території Європейського Союзу – ECTS Label и DS Label.
     Святкування розпочалося з урочистого засідання Академічної ради ВВУ, на якому було прийнято рішення про відзначення нагородами викладачів, службовців, партнерів з нагоди 20-річчя ВВУ та рекомендовано професорів, докторів Ульриха Бека (Німеччина) та Джрорджа Вредевельда (США) до присвоєння «Почесного доктора Варненського вільного університету «Черноризец Храбър». Делегація прослухала академічну лекцію професора, д-ра Джрорджа Вредевельда (США) «Роль університету в економічному розвитку суспільства».

Програма святкування 20-ї річниці університету складалась з академічного форуму «Варненський вільний університет – друзі та партнери», на якому була представлена ініціатива розвитку університету «Університетський парк–2020», а також розкривалися етапи розвитку взаємовідносин науки, освіти та бізнесу.

Під час академічного форуму наша делегація передала святкову адресу від ректора, професора Ю.Л. Бошицького та подарувала картину Заслуженого художника України В.Сірка на згадку про захід.

На урочистостях взяли участь представники вузів Болгарії та інших держав, зокрема, представники університетів м. Варна; делегація КУП НАНУ; делегація Республіки Македонії, Сербії, Туреччини; представники університету Висмар (Німеччина) та інші.

Під час ювілею керівництво нагородило викладачів та співробітників університету почесними відзнаками. За рішенням ректорату ВВУ, ректор КУП НАНУ, професор Бошицький Ю.Л. був нагороджений ювілейним золотим медальйоном із ликом Черноризца Харбъра за успішний розвиток та співпрацю з Варненським вільним університетом «Черноризец Храбър».

Кульмінацією ювілею стала урочиста хода ректорату ВВУ та почесних гостей по центральній вулиці міста Варна до Фестивального комплексу, де продовжилися урочистості з нагоди 20-річного ювілею та був представлений  святковий концерт від студентів Театру танцю ВВУ.