Національна академія наук України Київський університет права

Делегація КУП НАН України з робочою поїздкою відвідала місто Дрогобич

18 Грудня, 2021

Делегація Київського університету права НАН України 15-16 грудня 2021 року відвідала місто Дрогобич і зустрілась з міським головою Дрогобицької громади Тарасом Кучмою з метою відкриття нової філії КУП НАНУ і вирішення організаційних питань щодо підготовки освітнього процесу у місті Дрогобич вже у 2022 році.

Міський голова наголосив на відкритості та готовності до співпраці і зазначив, що робиться все необхідне для того, щоб місто продовжило розвиватися, як освітній центр.





Ректор Київського університету права НАН України Юрій Бошицький зазначив великий потенціал і високі показники якості освіти Дрогобицької громади, про що свідчать також високі рейтинги ЗНО, і висловив надію, що у майбутньому при русі вперед філія КУП НАНУ у Дрогобичі буде мати успіх!

У зустрічі взяли участь начальник відділу освіти Перо Шев’як, депутат Дрогобицької міської ради Юрій Кушлик, який зазначив, що депутатський корпус вже проголосував за рішення про передачу Київському університету права НАН України в пільгову довгострокову оренду на 10 років приміщення колишнього факультету фізичної культури на вулиці Стрийській.

Київським університетом права НАН України вже розпочато підготовчі роботи щодо укладення договорів, облаштування приміщення, підготовки місцевих кадрів для здійснення освітнього процесу в місті Дрогобич.



Заснування міста Дрогобич датується 1387 роком, однак за опосередкованими даними воно значно старіше і було одним із центрів солеваріння Київської, а пізніше Галицько-Волинської Русі. На території району знаходиться два пам’ятники історії та культури державного значення і 72  місцевого значення. До Державного реєстру увійшло 11 пам’яток архітектури, які є спорудами сакральної архітектури. У Дрогобицькому районі налічується також 14 археологічних пам’яток.

Делегація КУП НАНУ у рамках робочої програми відвідувала історико-архітектурні пам’ятки міста Дрогобич, зокрема Церкву Святого Юрія, яка є шедевром сакральної дерев’яної архітектури XV-XVII століття з унікальними розписами інтер’єру храму (з 2013 року пам’ятка увійшла до Списку Світової Спадщини ЮНЕСКО); Костел святого Варфоломія  один з найстаріших зі збережених споруд Дрогобича національного значення; Галерею Сакрального мистецтва, де представлено високохудожні твори майстрів-іконописців, які жили і творили у Дрогобичі: Стефана Медицького, Івана Медицького, о. Василя Глібкевича, о. Петра Метельського, Яна Квятковського, Івана Черніговича та інших.

Прес-центр КУП НАНУ