Делегація КУП НАНУ взяла участь в Міжнародній ювілейній науково-практичній конференції, присвяченій святкуванню 400-річного ювілея Київських духовних шкіл

22 Жовтня, 2015

20-21 жовтня, в актовому залі Національного центру «Український дім», відбулась Міжнародна ювілейна науково-практична конференція «Київська духовна академія у світовій родині богословських навчальних закладів» присвячена святкуванню 400-річчного ювілею Київських духовних шкіл. Відкрив пленарне засідання Керуючий справами УПЦ, ректор Київських духовних шкіл митрополит Бориспільський і Броварський Антоній. Було зачитано вітальну адресу Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія організаторам та учасникам конференції. Далі митрополит Антоній озвучив доповідь, присвячену ювілею «Київські духовні школи: 400 років служіння Церкві».

З доповідями та привітаннями виступили численні міжнародні гості конференції із десяти Помісних Православних Церков: ректор Санкт-Петербурзької духовної академії і семінарії архієпископ Петергофський Амвросій,  декан богословського інституту ім. Іоанна Дамаскіна Баламандського університету (Ліван) протоієрей Порфирій (Георгі), ректор Духовної академії м. Фесалонікі (Греція) протоієрей Григорій Стамкопулос, декан Православного богословського факультету в Белграді протоієрей Предраг Пузович, декан Православного богословського факультету університету ім. Андрея Шагуни м. Сібіу (Румунія) протоієрей Павло Аурела та ін. Було оголошено вітальну адресу Святійшого Католикоса-Патріарха всієї Грузії Іллі II.
    Зі словами привітання до учасників та гостей конференції також звернувся ректор Київського університету права НАН України Заслужений юрист України професор Юрій Бошицький. Зокрема, він зазначив, що на сучасному етапі розвитку України як демократичної європейської держави, важливим є поглиблення співпраці світських та духовних навчальних закладів. Для нашої країни така взаємодія розглядається насамперед у координатах морального оздоровлення і релігійного просвітництва нації та розбудови демократичних засад соціуму, розвитку громадянського суспільства і демократії.

В роботі секційного засідання «Духовна та світська освіта: питання взаємодії», яке відбулося 21 жовтня, взяли участь професор кафедри теорії та історії КУП НАН України В. М. Іванов та доцент кафедри цивільного та трудового права Гузеват М. О. На завершення конференції учасники та гості висловили слова подяки організаторам за надану можливість долучитися до роботи ювілейного міжнародного науково-богословського форуму.

КУП НАН України