Національна академія наук України Київський університет права

Делегація КУП НАНУ взяла участь в презентації Енциклопедії міжнародного права в Інституті держави і права імені В.М. Корецького

8 Жовтня, 2019

  8 жовтня 2019 року з нагоди Дня юриста делегація КУП НАНУ на чолі з ректором Київського університету права НАН України, професором Ю.Л. Бошицьким взяла участь в презентації Енциклопедії міжнародного права в Інституті держави і права імені В.М. Корецького.

ugorec.jpg

  Над виданням працювали визначні науковці у галузі міжнародного права не тільки України, але і світу. Приємно, що серед авторів Енциклопедії міжнародного права є ректор нашого Університету, професор Ю.Л. Бошицький, академік НАН України, почесний доктор КУП НАНУ Ю. С. Шемшученко, професор, д.ю.н., завідувач кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства В. Н. Денисов, почесний професор КУП НАНУ Уільям Еліотт Батлер. доценти кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства КУП НАНУ к.ю.н. І.М. Проценко та к.ю.н. К.О. Савчук.

ugorec.jpg
ugorec.jpg
ugorec.jpg

  Науковці КУП НАНУ взяли участь в обговоренні видання та привітали увесь авторський колектив із цією знаменною для юристів подією. Варто зазначити, що унікальність Енциклопедії міжнародного права обумовлена тим, що автори охопили практично всю систему сучасного міжнародного права, розкрили специфіку його основних інститутів та галузей вклавши увесь матеріал у  близько 1500 статей-термінів, а 3-й томі розміщено близько 500 таких статей.

  Енциклопедія міжнародного права є, безумовно, унікальною роботою не тільки для української юридичної науки, а й для світової в цілому. Її унікальність обумовлена, передусім, охопленням широкого пласту матеріалу: в ній на академічному рівні розкрито зміст таких основоположних понять як «міжнародне право», «публічний порядок» тощо. Окрім цього, на високому науковому рівні розкрито зміст, а також показані тенденції розвитку основних галузей міжнародного права, зокрема, «міжнародного економічного права», «міжнародного екологічного права», «міжнародного права прав людини» тощо. Велика увага в Енциклопедії приділена поняттям міжнародного гуманітарного права, що має вагоме значення для України сьогодні. Безумовно, родзинкою даного видання є його зв’язок із практикою, адже в Енциклопедії викладено зміст ряду рішень Міжнародного суду ООН, в тому числі і рішення, що стосувалося правового статусу острова Зміїний. 

  Дана Енциклопедія становить собою неоціненне видання, в якому сконцентровано повний зріз знань із міжнародного публічного права. Вона стане роботою «номер один», принаймні, в  українській науці міжнародного права, що сприятиме вдосконаленню навчального процесу, зокрема покращенню лекційних та інших навчально-методичних матеріалів та поглибленню знань студентів.


Прес-центр КУП НАНУ