Делегація КУП НАНУ взяла участь в роботі Міжнародної наукової конференції «Ходжалинська трагедія: історичні передумови, причини, наслідки та правова оцінка»
22 лютого 2020 року делегація Київського університету права НАН України на чолі з ректором Ю.Л. Бошицьким взяла участь в Міжнародній науковій конференції “Ходжалинська трагедія: історичні передумови, причини, наслідки та правова оцінка”, яку проводила Рада Азербайджанців України.
Захід проходив з нагоди Дня пам’яті жертв геноциду азербайджанців в місті Ходжали за участю політичних, громадських, наукових діячів, вчених-сходознавців та молоді. Спочатку хвилиною мовчання було вшановано пам’ять жертв Ходжалинського геноциду. Потім до учасників конференції звернулися Сеід Гадмалієв – Генеральний секретар РАУ та Фергад Туранли – керівник Асамблеї української та азербайджанської інтелігенції, які розповіли присутнім про події, що сталися в ніч з 25 по 26 лютого 1992 року в азербайджанському місті Ходжали та зазначили, що підтримка, яку надала Україна Азербайджану після Ходжалинської різанини, зіграла дуже важливу роль на політичному рівні і Азербайджан також у важкі часи завжди надавав допомогу Україні.
Змістовними та пізнавальними були доповіді поважних гостей заходу: Надзвичайного та Повноважного Посла України Юрія Кочубея, Надзвичайного та Повноважного Посла Азербайджанської Республіки в Україні (2001-2010 рр.) Талята Алієва, директора Інституту всесвітньої історії НАН України Андрія Кудряченка, провідного наукового співробітника Інституту народознавства НАН України Сергія Сегеди, доктора історичних наук Віктора Крюкова, керівника Ради вчених азербайжанців України Аріфа Гулієва та ін.
Під час свого виступу, ректор Київського університету права НАН України Ю.Л. Бошицький висловив свої співчуття та наголосив на важливості проведення подібних заходів для доведення до світової спільноти реалій про трагедію Ходжали та інформування майбутніх поколінь про цю трагедію для того, щоб не дати відбутися подібному знову. З цією метою Юрій Бошицький запропонував реальні кроки для співпраці та збереження культурної пам’яті – розмістити матеріали конференції на сторінках Часопису Київського університету права та долучитись до загальноуніверситетського проекту «Інтелектуальна власність України: перлини живопису для студентської молоді».
За результатами конференції було підготовлено звернення до Верховної Ради України з пропозиціями та проханням офіційно визнати зазначений вище факт – фізичне знищення та тортури азербайджанців у м. Ходжали – та вжити відповідні міжнародні правові заходи з метою звільнення азербайджанських земель, які перебувають наразі під окупацією Вірменії, а також визнати останню державою-агресором, повернути депортованих азербайджанців у свої рідні оселі та забезпечити територіальну цілісність Азербайджанської Республіки, яка засуджує анексію Росією Автономної Республіки Крим і є стратегічним партнером України, що також зіткнулася з аналогічною проблемою.
Варто зазначити, що питання, які розглядалися на конференції надзвичайно актуальні. Адже питання збереження та відновлення історичної пам’яті необхідно вивчати саме у науковому колі, саме це є запорукою об’єктивності викладення фактів.
Прес-Центр КУП НАНУ