Національна академія наук України Київський університет права

Делегати КУП НАНУ взяли участь у засіданні «круглого столу»: «Проведення конкурсу на зайняття посади члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України»

13 Лютого, 2020

1

   12 лютого 2020 року відбувся «круглий стіл» на тему «Проведення конкурсу на зайняття посади члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України».

Організаторами заходу була Вища рада правосуддя, учасниками якого були представники органів та установ системи правосуддя, наукової спільноти, міжнародні та національні експерти. Модератором «круглого столу» був Андрій Овсієнко – Голова Вищої ради правосуддя; Олексій Маловацький – заступник голови ВРП; Оксана Блажівська – член ВРП; Світлана Шелест – член ВРП.



   Також серед запрошених до участі у «круглому столі» були Юрій Шемшученко – Директор Інституту держави і права ім. В.М. Корецького; Роман Сухоставець – Заступник Голови Національного агентства з питань запобігання корупції; Олександр Дроздов – адвокат, голова Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, Президент Спілки адвокатів України, член Комісії з питань правової реформи; Наталія Оніщенко – завідувач відділу теорії держави і права Інституту держави і права ім. В.М. Корецького; Олександр Іщенко – заступник начальника відділу науково-методичного забезпечення діяльності судів та органів суддівського врядування Національної школи суддів України, к.ю.н.; Валентина Ємельянова – Директор Тестологічного центру Національної школи суддів України; Максиміліан Соренсен – Молодший спеціаліст Представництва Європейського Союзу в Україні; Олена Орлюк – Директор Науково-дослідного інституту Інтелектуальної власності Національної академії правових наук України.



   У засіданні «круглого столу» представниками від Київського університету права НАН України були Тарасевич Тетяна Юріївна – декан юридичного факультету та Гуріна Дарія Петрівна – завідувач кафедри кримінального права та процесу.



   Питаннями дискусії та обговорення Закону України «Про судоустрій та статус суддів» та деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування були такі, що в Україні протягом останніх років пройшли глибокі судові реформи, і впровадження деяких з них ще не закінчено. Реформування процесу відбору суддів та реформування нового складу Верховного Суду України, який розпочав свою роботу у січні 2018 року, призвело до помітного поліпшення системи, яка існувала раніше. У цій ситуації мали б бути наведені переконливі обґрунтування для чергової реформи. Пояснювальна записка та пояснення, надані делегації Венеціанської комісії, не відповідають цій вимозі.

   Також темою «круглого столу» було обговорення окремих питань щодо відповідності Положення про проведення конкурсу на зайняття посади члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя від 10 грудня 2019 року № 3407/0/15-19, вимогам чинного законодавства, міжнародно-правовим зобов’язанням України перед Радою Європи та Висновкам Венеціанської комісії; порядок проведення конкурсу на зайняття посади члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України відповідно до Положення про проведення конкурсу на зайняття посади члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України; перспективи практичної реалізації Закону України від 16 жовтня 2019 року № 193-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування» в розрізі звернення до Конституційного суду України та правовий статус Вищої кваліфікаційної комісії суддів України у процедурі призначення, кваліфікаційного оцінювання, переведення, відрядження, добору суддів тощо в аспекті Закону України від 16 жовтня 2019 року № 193-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування» та Положення про проведення конкурсу на зайняття посади члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

   Отже, саме на Вищу раду правосуддя покладено повноваження прийняти рішення про затвердження складу конкурсної комісії. У свою чергу рішення ВРП ухвалює на пленарному засіданні Вища рада правосуддя.

Прес-Центр КУП НАНУ