Демократизація студентського самоврядування в контексті інтеграції України до Європейського простору вищої освіти
Перші студентські науково-дослідні роботи були надруковані вже у 1804-1810 р.р., а у 1811 р. в Харкові з’являється перший в Росії збірник студентських робіт.
Студент у перекладі з латинської мови-той, хто прямує до знань.
Україна прагне бути європейською державою, тому модернізація вищої освіти в Україні відбувається в напрямках Болонського процесу, метою якого є створення до 2010 року європейського освітнього простору.
Перехід до інформаційного суспільства ставить перед студентами нові, складні завдання: використовувати свої теоретичні знання уміло на практиці, адаптуватися до швидких змін у суспільстві, вільно орієнтуватися в новій інформації, структурувати її.
Навчання у КУП НАНУ органічно поєднується з науковою творчістю студентів.
Ректором університету, професором Юрієм Бошицьким ініціативи студентів завжди підтримуються, а для оперативного вирішення проблемних, важливих питань у житті студентів наказом ректора на громадських засадах призначено студентів 1- 4 курсів радниками ректора зі студентських питань .
27-31 січня 2009 року у м. Косів Івано-Франківської області проходила згідно з планом Міністерства освіти і науки України Х Міжнародна науково-практична конференція «Законодавство України: проблеми та перспективи розвитку» .
На секції «Демократизація студентського самоврядування в контексті інтеграції України до Європейського простору вищої освіти» студенти обговорювали питання вдосконалення наукового студентського товариства як однієї із форм студентського самоврядування;студентське самоврядування як соціальний інститут формування лідерства.
Під час обговорення питань самоврядування Золотар Ольга, радник ректора з студентських питань, член оргкомітету конференції, Дорощенко Марія, співробітник КУП НАНУ подали пропозицію внести зміни до Положення про студентське самоврядування.
Студентами під час роботи секції було зазначено, що самоврядування є дійовою формою виховання, спрямованого на розвиток самостійності та відповідальності за результати праці.
Студенти вважають, що подальша розбудова та поглиблення досліджень у напрямку розбудови студентського самоврядування, запозичення досвіду Європейської практики з цього питання є перспективною, необхідною справою для нашої країни в умовах інтеграції в Європейський Союз та в рамках приєднання україни до Болонського процесу.
Кригіна Анастасія, завідувач відділу роботи з студентами КУП НАНУ акцентувала свою увагу на особливостях формування психологічного клімату як один із факторів успішного студентського самоврядування.
Чернецька Олена Василівна, проректор з наукової роботи КУП НАНУ окреслила шляхи вдосконалення студентської наукової роботи в КУП НАНУ.
Галина Левківська, керівник секції,
Заступник голови оргкомітету конференції.