ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРІВ

25 Листопада, 2023

Щороку в четверту суботу листопада, починаючи з 1998 року, в Україні вшановують пам’ять жертв Голодоморів. Ця жалобна дата нагадує світові про страшну трагедію, яку пережив український народ у 1932-1933 роках та в наступні роки. Голодомор був одним із найстрашніших в історії та залишив непоправну втрату в серцях українців.

Цей період голоду та страждань, викликаний політичними та економічними рішеннями радянського тоталітарного режиму, залишив мільйони українців без їжі, надії та життя. На згадку про жертви цієї трагедії було започатковано День пам’яті жертв голодоморів, щоб увічнити пам’ять про українців, чиї життя були передчасно обірвані, а також нагадати всьому світу про необхідність зберігати історичну правду та боротися за загальнолюдські цінності.

Сьогодні слід також згадати про те, що тривалий час радянський режим заперечував сам факт голодомору в Україні, радянською владою також заборонялися будь-які дослідження та публікації на цю тему. Після розпаду Радянського Союзу світ побачило безліч досліджень та свідчень очевидців, що підтверджували не тільки факт, але й значний масштаб трагедії.

В 2006 році Верховна Рада України визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. Це визнання стало важливим кроком у з’ясуванні масштабів трагедії та її значущості.

День пам’яті жертв голодоморів в Україні нагадує про важливість боротьби за повагу до прав людини та протидії порушенням цих прав, включаючи голодомори. Закликаємо завжди пам’ятати про минуле, щоб будувати світле майбутнє. Нехай ніколи більше подібні трагедії не повторяться. Головне, щоб Голодомор залишився в історії як урок, а не кошмар, що повторюється.

Сьогодні українці збираються біля пам’ятників жертвам Голодомору і моляться за душі тих, хто безневинно був заморений голодом. Це також час для підтримки українців, які продовжують боротися за повагу до прав людини та історичну правду, незалежність нашої держави.

Шановні здобувачі, колеги, друзі та партнери Київського університету права НАН України, закликаємо Вас долучитися сьогодні о 16:00 до Загальнонаціональної хвилини мовчання. Згадайте про мільйони людських життів, які Україна втратила внаслідок Голодомору і масових штучних голодів, щоб звірства тоталітарних режимів ніколи більше не повторювалися не тільки в Україні, але й в усьому світі!

Прес-Центр КУП НАНУ