ДЕНЬ ЗАСНУВАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК

27 Листопада, 2023

Шановні здобувачі, колеги, друзі та партнери Київського університету права НАН України! Цьогоріч ми святкуємо знаменну дату ‒ 105-річчя з дня заснування Національної Академії Наук (НАНУ).

Хронологія історичних подій була наступна: 14 листопада 1918 року гетьманом України Павлом Скоропадським було затверджено Закон «Про заснування Української академії наук в м. Києві».

27 листопада 1918 року у м. Києві у будинку по вул. Великій Підвальній, 36 (зараз це вул. Ярославів Вал, 36) у приміщенні Українського наукового товариства відбулось перше Спільне зібрання УАН.

Всі 12 призначених академіків на ньому присутніми не були. Академік Микола Петров захворів та передав свій голос колезі Оресту Левицькому. Вчасно до Києва не змогли доїхати академіки Дмитро Багалій, Степан Смаль-Стоцький і Федір Тарановський.

Отже, присутні 8 академіків (Володимир Вернадський, Микола Кащенко, Володимир Косинський, Агатангел Кримський, Орест Левицький, Павло Тутковський, Степан Тимошенко та Михайло Туган-Барановський) разом мали 9 голосів.

За головуванням найстаршого на засіданні Ореста Левицького (йому тоді було 69 років) академіки одноголосно обрали Володимира Вернадського головою-президентом УАН, а Агатангела Кримського – неодмінним секретарем.

Про результати засідання Орест Левицький одразу ж повідомив Міністра народної освіти Української Держави Володимира Науменка. 30 листопада гетьман Павло Скоропадський затвердив обрання Володимира Вернадського головою-президентом Української академії наук.

Національна Академія Наук України – одна з найстаріших на пострадянському просторі.

На сьогодні Національна Академія Наук України є вищою науковою організацією країни та найоб’ємнішим центром наукових робіт. На міжнародній арені НАНУ представляє нашу країну у понад ніж 40 міжнародних організаціях, академія активно розвиває співпрацю з Європейським Союзом.

У цей день бажаємо колегам з НАН України міцного здоров’я, творчого натхнення, наполегливості в наукових дослідженнях, нових інноваційних здобутків та рішень на благо нашої держави, мирного неба над головою, незламної віри в перемогу України над ворогом!

Прес-Центр КУП НАНУ