До 100-річчя Національної академії наук України побачило світ унікальне енциклопедичне видання КУП НАНУ

31 Серпня, 2018

До 100-річчя Національної академії наук України колективом Київського університету права НАН України підготовлено та видано унікальну енциклопедичну працю «Мала енциклопедія прав людини».

mepl1.jpg

mepl2.jpg

Науковці Київського університету права НАН України протягом багатьох років розробляють цикл Малих енциклопедичних видань для студентів, аспірантів та викладачів. «Мала енциклопедія з прав людини» є десятим ювілейним виданням у цій серії. Раніше вже побачили світ і користуються великою популярністю такі видання, як «Мала енциклопедія теорії держави і права», «Мала енциклопедія конституційного права», «Мала енциклопедія приватного права», «Мала енциклопедія права інтелектуальної власності», «Мала енциклопедія господарського права», «Мала енциклопедія кримінального права», «Мала енциклопедія міжнародного права», «Мала енциклопедія міжнародної безпеки», «Мала енциклопедія канонічного права».
    Слід зазначити, що співробітники університету в підвищеному темпі працювали над підготовкою даного видання протягом двох років, щоб видати його до ювілею Національної академії наук України.

Дана енциклопедія за загальною редакцією ректора КУП НАНУ, проф. Ю.Л. Бошицького та канд. юрид. наук О.О. Харчука стосується широкого кола основних дефініцій галузі прав людини. Колективом авторів із 13 осіб детально розтлумачено основні поняття галузі, розкрито зміст та значення таких важливих джерел міжнародного права, як Загальна декларація прав людини 1948 р., Міжнародний пакт про громадянські та політичні права 1966 р., Міжнародний пакт про економічні, соціальні та культурні права 1966 р., Європейська конвенція про захист прав людини і основоположних свобод 1950 р. Енциклопедія містить близько 300 статей та список найважливіших міжнародних договорів.
    Щиро сподіваємося, що дане унікальне видання юристів-міжнародників КУП НАНУ буде корисним та викличе жвавий інтерес серед студентської молоді, викладачів, аспірантів, наукових працівників, а також співробітників Міністерства закордонних справ України, Міністерства юстиції України, дипломатичних представництв, адвокатури, прокуратури, суду, інших державних органів і громадських організацій.