До 60-річчя Doctor Honoris Causa КУП НАН України польського професора Богуслава Банашака

9 Листопада, 2017
 banash1.jpg   Нещодавно
європейська юридична громадськість відсвяткувала 60-річний ювілей та 40
років науково-педогагічної діяльності Почесного доктора КУП НАНУ,
професора Богуслава Банашака.
    Богуслав Банашак – почесний
професор Вроцлавського університету, декан факультету права та
управління університету м. Зелена Гура (Польща) та професор державного
університету прикладних наук міста Легніца. З 1992 року він співпрацює з
правовими підрозділами Польського Парламенту, є автором понад 60
правових коментаріїв. З 2002 року він також є координатором Школи
польського та німецького права Вроцлавського університету та
Університету Гумбольдта (Берлін). Він є членом Комітету юридичних наук
Польської академії наук, членом таких організацій, як: Всесвітня
асоціація юристів, Польська асоціація конституційного права та
Організація європейського публічного права (Дрезден, Німеччина).

book1.jpg     Також варто зазначити, що завдяки зусиллям пана Б.Банашака існує багаторічна співпраця у сфері вищої юридичної освіти та науково-дослідної діяльності між факультетом права та управління університету в Зеленій Гурі, іншими навчальними закладами Польщі та нашим вузом. Професор Банашак, як   Почесний доктор Київського університету права НАН України з грудня 2011 року, виступає з майстер-класами в нашому університеті, а також допомагає науковцям та студентській молоді в оволодінні закономірностями розвитку державно- правових процесів на шляху до європейської інтеграції України.
    До ювілею професора, доктора Б. Банашака було видано дві великі наукові праці, авторами однієї з яких стали: професори Раінер Арнолд (Німеччина), Еміліо Касторіна (Італія), Євген Челару (Румунія), Крістіна Херміда дель Ллано (Іспанія), Герберт Франц Коїк (Автстрія), Герберт Чамбек (Австрія) та ректор КУП НАНУ, професор Ю.Л. Бошицький.

У своїй статті ректор Київського університету права НАН України Ю.Л. Бошицький “Шляхи модернізації та оптимізації правового регулювання інтелектуальної власності в Україні” зазначив, що реальний шлях поступального розвитку України в сучасному геоекономічному просторі – це шлях інноваційний. Актуальність інноваційної моделі розвитку зумовлюється стрімким зростанням впливу науки та нових технологій на розвиток світової економіки. У цих умовах вирішення завдань створення нових об’єктів інтелектуальної власності, їх впровадження в економіку України та належна правова охорона можлива з врахуванням досвіду провідних Європейських країн та США.
    Колектив КУП НАН України на чолі з ректором висловив глибоку повагу та щирі вітання професору Богуславу Банашаку та побажав подальших творчих звершень, миру, добра та міцного здоров’я.

Завідувач відділу міжнародних зв’язків та грантів
                                                             Грінько А.А.