До Дня юриста першокурсники КУП НАН України відвідали пам’ятник Магдебурзькому праву в м. Києві

8 Жовтня, 2018
    Напередодні Дня юриста першокурсники – члени студентського наукового гуртка при Центрі історії українського права ім. М.П. Василенка КУП НАНУ ознайомились з пам’ятником на відзнаку повернення магдебурзького права м. Києву.

ivanov3.jpg

ivanov2.jpg

ivanov1.jpg

Магдебурзьке право, що поширилось на українські міста із середини XІV ст., мало важливе значення для розвитку місцевого самоврядування в Україні. Київ отримав таке право в 1494 р. Місто звільнялось від юрисдикції урядової адміністрації, яку замінив орган самоврядування – магістрат. Також було створено власний суд, члени якого обиралися громадою. Надання магдебурзького права сприяло більш швидкому економічному розвитку міста та його зближенню з Західною Європою.

Пам’ятник був споруджений в 1802 р.  Автор пам’ятника — відомий київський архітектор А. І. Меленський. Монумент, який є зразком доби класицизму, традиційно вважається найстарішим з існуючих пам’ятників у Києві.
    Сам факт існування такого пам’ятника підкреслює європейську історію нашої столиці.

Студентка навчальної групи ПБ-11
Ксенія Горшкова