До Дня Незалежності України в КУП НАНУ проведено науковий захід

21 Серпня, 2021

З нагоди святкування 30-ї річниці Незалежності України 20 серпня 2021 року в Київському університеті права НАН України відбувся круглий стіл на тему «Актуальні питання державотворення і правотворення в сучасних умовах».

Відкрив засідання круглого столу ректор університету, професор, заслужений юрист України Ю. Бошицький, зазначивши, що 30 років тому нездійснена мрія багатьох поколінь втілилася в життя і Україна стала вільною та незалежною державою. Українці здавна боронили свої свободи та права, повсякчас стикаючись із зовнішнім опором та внутрішніми незгодами. Саме у боротьбі народилася i загартувалася єдина нація сміливих та щирих людей, що живе у прекрасній країні!

Ректор провів екскурс і в історію і відмітив основні події, що сталися у нашій державі за цей час. Зокрема, це:

– проголошення Незалежності України 24 серпня 1991 року, коли на позачерговій сесії Верховної ради України було ухвалено Постанову та «Акт проголошення незалежності України»;

– це Всеукраїнський референдум та вибори першого Президента незалежної України 1 грудня 1991 року, яким став Леонід Кравчук;

– це відмова України від ядерної зброї у 1994 році, що мало далекосяжні наслідки для нашої історії;

– це членство України у Раді Європи у 1995 році що означає повноцінне членство в цій організації;

– це прийняття Конституції незалежної України 28 червня 1996 році;

– це Введення Національним Банком України в дію першу грошову одиницю незалежної держави – гривню;

– це політ у космос першого космонавта незалежної України Леоніда Каденюка, який став надзвичайною подією не лише для нашої держави, а й для всієї історії астронавтики;

– це здійснення Україною першого космічного морського старту у 1999 році! Запущено ракетоносій «Зеніт ЗSL». Пуск відбувся з плавучої платформи «Одіссей»;

– це будівництво літака Ан-225 «Мрія» у 2002 році, який вразив світ та з вантажем у 187,5 тон здійснив перший комерційний політ. Повітряне судно було створено київським КБ імені Антонова. Цей літак є також найбільшим у світі в внесений до «Книги рекордів Гіннеса»;

– це дві перемогоги в міжнародному конкурсі «Євробачення»;

– це отримання безвізового режиму з Європейським союзом 11 червня 2017 року, впровадження біометричних закордонних паспортів та право їздити без віз до 30 країн Європи;

– це отримання у 2019 році Томосу про автокефалію від Вселенського патріархату;

– це обрання митрополитом нової церкви владику Епіфанія, тощо.

У своїй промові Ю.Л. Бошицький не оминув й трагічні моменти нашої 30-ти річної історії, як-то загибель В’ячеслава Чорновіла, Григорія Гонгадзе, Вадима Гетьмана, страйки шахтарів, революції, ув’язнення відомих політичних діячів, а також трагічні події на сході України, які тривають й досі.

Також ректор відзначив і основні здобутки Київського університету права за останні 15 років, серед яких варто відмітити створення потужної матеріально-технічної бази університету, розбудову наукової бібліотеки з рідкісними виданнями, формууання професійного професорсько-викладацького склад, потужні наукові досягнення, постійне видання монографій, посібників, підручників, участь, організація та проведення численних міжнародних науково-практичних конференцій; співпраця зі знаними університетами світу.

В роботі круглого столу активну участь зі своїми виступами взяли як члени ректорату КУП НАНУ, так і викладачі, аспіранти та партнери університету, зокрема: проректор з навчально-методичної роботи О. Хорватова, Вчений секретар К. Лісова, завідувачка відділу аспірантури Р. Перелигіна, завідувачка відділу науково-методичної роботи О. Антонова, завідувач кафедри кримінального права та процесу О. Савка, доцент Рівненського інституту КУП НАНУ О. Якимчук, директор Міжнародного центру правових та економіко-соціальних досліджень країн Центрально-східної Європи у місті Ужгород М. Бухало, професор університету О. Бригінець, доцент О. Мельник, юрист університету А. Маркевич, аспірант університету, практикуючий адвокат Малій та інші.

За підсумками роботи круглого столу було прийнято резолюцію про напрямки розвитку КУП НАНУ на найближчий час, зокрема в сфері посилення профорієнтаційної роботи, розвитку медичного та військового напрямку освіти для фахівців відповідних галузей; активізації роботи юридичної клініки «Фенікс»; створення Асоціації випускників КУП НАНУ; завершення роботи над поточними плановими науковими темами; видання збірників конференцій, що відбулись в університеті протягом навчального року, що завершився тощо.

Даний круглий стіл є одним з чисельних заходів КУП НАНУ, як в Києві, так і Рівному до святкування 30 річчя Незалежності України.

Прес-центр КУП НАНУ