Національна академія наук України Київський університет права

До дня Св.Валентина в КУП НАНУ організовано тематичну виставку художньої літератури

14 Лютого, 2021

Одне з найромантичніших свят у світі – день святого Валентина, або день закоханих, коли закохані по всьому світу дарують один одному романтичні подарунки і говорять слова кохання. Є різні легенди про походження свята – хтось вважає, що свято походить від римських  Луперкалій – пастуших свят родючості, пов’язують його також з іншими подіями.

За легендою, молодий священник Валентин, в порушення наказу імператора, який заборонив шлюби всім військовим , таємно вінчав закоханих солдатів римської армії та їх обраниць. За це він був засаджений до в’язниці та страчений.

Вважається, що в Західній Європі День святого Валентина почали широко відзначати з ХІІІ, а в Сполучених Штатах Америки – з кінця ХVІІІ століття. В сучасному глобальному світі день закоханих відзначаються у більшості країн, і в кожній з них є свої особливості.

Так, в Японії дівчата дарують хлопцям не покупний, а домашній шоколад і шоколадні цукерки – шоколад розтоплюють і готують з нього власний подарунок. У Франції заведено дарувати прикраси й писати любовні вірші, в США закохані дарують одне одному коробки у формі серця з білими та червоними цукерками, в Данії роблять валентинки у формі сніжинки, в яку вкладають проліски. А на Філліпінах свято відзначають цілий тиждень – гуляють весілля, влаштовують фотосесії та застілля.

Вітаємо усіх з цим прекрасним святом, адже якщо ви ще не закохані, то закохаєтесь обов’язково, або з приємними почуттями згадаєте в цей день історії свого кохання.


Теплі історії про кохання

Огляд літератури


Трициліндровий двигун любові: збірка оповідань / Ю.Андрухович, Л.Дереш, С.Жадан. – Харків: Фоліо, 2009.

Збірка вибраних творів Юрія Андруховича, Любка Дереша та Сергія Жадана, відомих сучасних українських письменників, присвячена любові. Зібравши під однією обкладинкою твори цих авторів, видавництво показує дещо незвичний ракурс їх творчості, але все, про що вони пишуть – це про любов.

Бабкіна,  К. Соня: роман. – Харків: Фоліо, 2013.

Дебютний роман яскравої української молодої письменниці – історія про любов, молодість, кордони, гомосексуалістів, євреїв, Німеччину, Польщу, Албанію, Чорногорію, контрабанду, молитву, інцест, вічне життя, вагітність, пошук, Аллаха, чудеса та чотириста тисяч євро.

Андрухович С. Фелікс Австрія: роман. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2014.

Станіславів кінця позаминулого століття – звичайне місто на кресах щасливої Австрії, в якому живуть, страждають, закохуються, захоплюються наукою та шарлатанськими виступами ілюзіоністів, розважаються на балах та маскарадах, ходять на шпацер і ховають таємниці у різьблених комодах. І на тлі цієї іділічної картини – нерозривно пов’язані долі двох жінок…

Цілик, І. Червоні на чорному сліди: оповідання. – К.: Комора, 2015.

Старий, дитина, інвалід, прибиральниця, вулична торговка, патронажна сестра… Кожен з них з дня на день проводить свою  персональну боротьбу – за людяність, за любов, і їхні історії, вихоплені авторкою з життя, допомагають читачеві розширити й своє коло людяності.

Ягелло Й. Молоко з медом: роман / пер. з пол.  Б.Антоняк. – Львів: Урбіно, 2019.

Ще вчора Лінка планувала життя з мандрівками, улюбленою журналістикою та коханим Адріаном. Проте зміни в її житті примушують відкласти свої плани – вона чекає дитину, а коханий зовсім не радіє цьому. До створення родини й виховання дитини він виявився неготовим, отож Лінці доводиться самій давати раду і собі, і маленькій Єві…

З непокритою головою: українська жіноча проза/ передмова, упоряд. В.Агеєвої. – К.: Комора, 2013.

В ХХ столітті жінки перестали імітувати чоловічі інтонації, відмовились від чоловічих псевдонімів і представили свій власний погляд на світ, почуття, цінності. В книжці зібрано новели найвідоміших авторок модерністської і постмодернистської прози: Ольги Кобилянської, Віри Агеєвої, Марії Матіос, Оксани Забужко, Галини Пагутяк.







Прес-центр КУП НАНУ