До КУП НАНУ завітали волонтери з Бразилії
Повномасштабна війна змусила багатьох людей опинитись у скрутній ситуації. Саме тому окрім допомоги держави, на поміч прийшли волонтери, в тому числі й з різних країн світу. Відтак сотні тисяч людей приєдналися до волонтерського руху: вони допомагають у гуманітарних штабах, плетуть маскувальні сітки, закуповують амуніцію тощо. Громадяни більшості держав світу об’єдналися навколо України, щоб зробити внесок у перемогу України.
На окрему увагу заслуговують іноземні волонтери – відважні чоловіки та жінки, які почасти ніколи не були в Україні до моменту повномасштабного вторгнення рф. Але зараз вони живуть в нашій державі, працюють і від щирого серця допомагають українському народу найскоріше здобути перемогу. Іноземні волонтери разом із українською спільнотою своєю діяльністю закривають широкий спектр питань, зокрема: забезпечують Збройні сили амуніцією та військовими приладами; здійснюють евакуацію та перевезення біженців; приймають активну участь у донорстві крові та її компонентів; розшукують дітей та їхніх батьків; шукають та надають прихисток; забезпечують одягом, їжею, ліками, речами найпершої потреби; рятують тварин; допомагають самотнім людям поважного віку; здійснюють інформаційну підтримку.
Так, нещодавно, до Київського університету права НАН України завітали іноземні волонтери з Бразилії Клара Мартінс, магістр міжнародного права, засновниця Благодійної організації «The Robin Hood Project – Ukraine», а також незалежна журналістка з Бразилії Мануєлла Мациоли. Вони привітали науково-педагогічний склад університету із Днем науки в Україні та прийняли активну участь в Міжнародній науково-практичній конференції «Розвиток юридичної науки в умовах воєнного стану». У зверненні до учасників конференції волонтери наголосили на тому, якою вражаючою для них стала війна в Україні, і що саме допомогу українському народу вони поставили сьогодні на перше місце. Сьогодні бразильські волонтери безкоштовно у межах свого професійного напрямку надають таку допомогу як психологічні, рекламні, медичні послуги, пошиття одягу тощо. Але все ж таки більшість іноземців-волонтерів зосереджені саме на забезпеченні потреб української армії, постраждалих від війни наших громадян, а також на журналістиці – висвітлення правдивої інформації про війну рф проти України для закордонних засобів масової інформації.
Також Клара Мартінс та Мануєлла Мациоли устрілися із ректором КУП НАНУ Юрієм Ладиславовичем Бошицьким, розповіли про свої неймовірні враження від українського народу, сили та мужності військових збройних сил України, а також обговорили можливі напрямки співробітництва між університетами Бразилії та КУП НАНУ. Від адміністрації університету гості отримали цінні брендові подарунки та книги, власного видання. Організатором зустрічі стала професор кафедри міжнародного права та галузевих правових дисциплін Оксана Олегівна Хорватова.
Прес-Центр КУП НАНУ