Екскурсія до пам’ятника українському гетьману Правобережної України Пилипу Орлику

10 Листопада, 2017
    9 листопада 2017 року студенти ІІ курсу денної форми навчання зі своїм викладачем, доц. каф., к.ю.н. Сонюк Ольгою Василівною, здійснили прогулянку до пам’ятника українському гетьману Правобережної України Пилипу Орлику, автору Конституції 1710 р. (проголошених складених ним “Пакти і Конституції прав і вольностей Війська Запорозького” (Pacta et Constitutiones legum libertatumqe Exercitus Zaporoviensis), що одержали в українській історіографії назву “Конституція Пилипа Орлика”).
    Конститу́ція Пилипа Орлика є договором гетьмана Війська Запорозького Пилипа Орлика зі старшиною та козацтвом Війська, який визначав права і обов’язки усіх членів Війська, був укладений 1710 року та затверджений шведським королем Карлом XII. Ця Конституція є пам’яткою української політико-філософської та правової думки й однією з перших європейських конституцій нового часу. Вона чинності не набула, оскільки була написана в умовах вигнання. Історичний екскурс у витоки української людино-центристської політико-правової концепції сприятиме формуванню поглядів майбутніх правників щодо формування демократичної держави, організації діяльності владних органів сучасної України тощо.

orl1s.jpg

orl2s.jpg