Фінал конкурсу наукових робіт ім. В.М. Корецького на тему: «Права людини в сучасному світі: погляд молоді»

26 Лютого, 2016

25 лютого 2016 року у стінах Київського університету права Національної академії наук України відбувся фінальний етап конкурсу наукових робіт ім. В.М. Корецького серед учнів 11-х класів. Варто відзначити, що Конкурс проходить четвертий рік поспіль.
     Цього року, до КУП НАН України надійшло близько 150 робіт учнів 11-х класів шкіл, ліцеїв та гімназій з усієї України. Відповідно до правил Конкурсу конкурсна комісія за результатами розгляду поданих робіт обрала 15 найкращих наукових робіт, які найбільшим чином відповідали вимогам індивідуальності, відповідності роботи заявленій темі, аргументованості, професіоналізму виконання, позитивності та креативності, точності та влучності мови та стилю, а також задовольняли вимоги щодо оформлення роботи.

Роботи представили широку географію нашої держави, а саме Черкаську, Запорізьку, Херсонську, Кіровоградську, Київську, Чернігівську, Хмельницьку, Львівську областями.
     Членами робочої комісії Київського університету права НАН України були:
1.   Доцент кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства Університету, к.ю.н. – Харчук Олександр Олександрович;
2.   Доцент кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства Університету, к.ю.н. – Мушак Наталія Богданівна;
3.  Старший викладач кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства – Проценко Ірина Миколаївна.
     За підсумками конкурсу комісією було зазначено, що кожна робота носила високий рівень підготовки, кожен учасник вільно володів ораторськими навиками та був гідним опонентом. Надзвичайно позитивним є те, що сучасна молодь не залишається осторонь актуальних питань в галузі прав людини, здатна висловлювати власну позицію щодо цього, пропонувати нові ідеї та шляхи вирішення проблемних сфер цієї тематики; демонструвати вміння аналітично мислити, аналізувати національні та міжнародно-правові акти у цій сфері, опиратись на власний досвід у формулюванні висновків.

Урочиста частина вручення дипломів перших, других, третіх місць та сертифікатів учасника проходила в рамках проведення Міжнародної науково-практичної конференції «IХ Наукові читання, присвячені пам’яті В.М.Корецького», яка була відкрита ректором Київського університету права НАН України, заслуженим юристом України, професором Бошицьким Юрієм Ладиславовичем.
Результати фіналу:
І місце – Чураєва Анна («Врегулювання збройного конфлікту як єдиний шлях забезпечення прав людини на сході України»), Енергодарська мала академія наук учнівської молоді Енергодарської міської ради Запорізької області;
ІІ місце – Кьомба Нгобі Дженет («Смертна кара – порушення головного права людини»), Балаклійська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5 Балаклійської районної ради Харківської області;
ІІІ місце – Головченко Ярослав («Безбар’єрне середовище: міф чи реальність»), Кременчуцький ліцей інформаційних технологій № 30 імені Н. М. Шевченко Кременчуцької міської ради Полтавської області.

Сертифікати учасників отримали Голуб Даріна, Мереф’янська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №7 Харківської районної ради Харківської області; Кривульський Данило, Біленьківська загальноосвітня школа I-III ступенів  Запорізького району Запорізької області; Кочкіна Катерина, Харківська гімназія №46 ім. М. В. Ломоносова Харківської міської ради Харківської області; Жуковець Олеся, Революційна загальноосвітня школа 1-3 ступенів Вовчанської районної ради Харківської області; Сапельнікова Наталія, Макарівська НВК загальноосвітня школа І ступеню – районна гімназія Київської області; Сафонова Єлизавета, Маріїнська гімназія м.Одеса, Одеської області.
     Ректор КУП НАНУ Юрій Ладиславович Бошицький, а також члени конкурсної комісії й організаційного комітету, висловлюють вдячність всім учасникам Конкурсу за підготовлені роботи.

КУП НАНУ бажає всім учасникам наснаги, впевненості у власних поглядах, рішучості та дієвості, бути активними учасниками громадянського суспільства, захисниками справедливості, гордістю батьків, вчителів та нашої держави.

Успіхів вам та натхнення у професійній діяльності!

Оргкомітет Конкурсу