Гість КУП НАН України – міністр закордонних справ Угорщини (1990-1994 рр.) Геза Єсенський

27 Березня, 2018
    26 березня 2018 року на запрошення ректора КУП НАНУ, професора Юрія Бошицького, Київський університет права НАН України з візитом відвідав міністр закордонних справ Угорщини (1990-1994 рр.), пан Геза Єсенський.
    Гостю була проведена екскурсія, на якій він мав можливість ознайомитись з матеріально-технічною базою та унікальними музеями, які створені на базі університету, зокрема першим в Україні музеєм підробок Українського альянсу по боротьбі з підробками та піратством.
На зустрічі в кабінеті ректора були обговорені важливі питання про удосконалення сучасного стану українсько-угорських відносин. Геза Єсенський мав нагоду ознайомитись з діяльністю КУП НАН України, історією його розбудови та висловив своє щире захоплення динамікою розвитку університету, багатоаспектністю проектів.

gist1.jpg

gist2.jpg

gist3.jpg

Поважний гість взяв участь у засіданні ректорату, де у своєму виступі відмітив активний розвиток міжрегіонального i транскордонного співробітництва, зокрема в рамках Карпатського єврорегiону; забезпечення послідовного збільшення товарообороту між Україною i Угорщиною, збереження позитивних тенденцій у його формуванні, врегулювання механізму торговельних обмежень між двома країнами; активізацію співробітництва у сфері забезпечення прав національних меншин — української в Угорщині та угорської в Україні; посилення інформаційної роботи та забезпечення подальшого формування позитивного іміджу України в Угорщині.
    Зокрема, пан Єсенський зазначив, що 06 грудня 1991 року Україна і Угорщина підписали Договір про основи добросусідства та співробітництва. Доповідач окреслив, що основними завданнями для реалізації інтересів України у відносинах з Угорщиною має стати подальше підтримання високої динаміки українсько-угорського діалогу на всіх рівнях; активне продовження консультацій з питань європейської інтеграції, забезпечення послідовної i дієвої підтримки Угорщиною євроiнтеграцiйних i євроатлантичних прагнень України. Саме цим актуальним нині проблемам був присвячений його виступ.

gist4.jpg

gist5.jpg
gist6.jpg

Зустріч з міністром закордонних справ Угорщини (1990-1994 рр.) Гезою Єсенським викликала значну зацікавленість у членів ректорату університету.
    На завершення сторони висловили впевненість у подальшій співпраці, яка буде плідною та конструктивною.
Прес-центр КУП НАНУ