Гість КУП НАНУ – всесвітньо відомий диригент, заслужений артист України Віктор Плоскіна

19 Червня, 2020

1

Нещодавно, на запрошення ректора КУП НАНУ Юрія Бошицького, Київський університет права відвідав всесвітньо відомий диригент Віктор Плоскіна. Сьогодні він є диригентом симфонічного оркестру Київського академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва.

В рамках університетського проекту «КРОКИ ДО ПРЕКРАСНОГО» студенти та викладачі КУП НАН України у 2019-20 навчальному році мали неодноразову можливість, на запрошення Віктора Плоскіни, відвідувати концерти класичної оперної музики в Київському академічному театрі опери і балету для дітей та юнацтва.

Для майбутніх юристів – це не тільки приємність, але й, безумовно, і велика користь для  індивідуального розвитку  послухати музику і бути знайомими з творчістю таких геніїв світової музики, як Джакомо Пуччіні, Жорж Бізе, Джузеппе Верді, Умберто Джордано, П’єтро Масканьї тощо. Мати  можливість, під час навчання в університеті, слухати  неймовірної краси  світові шедеври оперної класики. А також бачити виконання талановитих оперних співаків України, більше знати про класичну музику,  ії  стилі та жанри.

Концерти Віктора Плоскіни  це завжди свято вишуканості  і бездоганності смаку та вершин диригентської  майстерності.

Майбутні юристи та їх викладачі і надалі, завдяки співпраці університету з маєстро, матимуть можливість регулярно відвідувати вистави і отримувати духовне та естетичне задоволення від репертуару концертів, блискучої артистичності та таланту диригента та усіх виконавців.

Приємно констатувати, що сучасна  оперна та диригентська культура в нашій країні стрімко розвивається і ми можемо пишатися надзвичайно талановитими вітчизняними музикантами. Саме такі люди створюють позитивний імідж України в світі – дуже  переконливо, з витонченим смаком  і неймовірно гарно.

Ректор  КУП НАНУ від імені викладачів та студентів Київського університету права НАН України висловив слова вдячності маестро Віктору Плоскіні за можливість на благодійницьких засадах відвідувати театр, концерти, спілкуватися з артистами та цікавими людьми.

Під час переговорів, в яких взяв учать також і почесний доктор КУП НАНУ, голова ДЕК цього року, народний депутат багатьох скликань, один із авторів Конституції України Юрій Кармазін, обговорювались також і питання щодо участі студентів КУП в різних культурно-просвітницьких заходах, проведення на базі університету щомісячних міні концертів камерної музики, лекцій відомих музикантів та композиторів  на культурологічну проблематику тощо.

Також Віктор Плоскіна виявив бажання продовжувати  запрошувати студентів та викладачів на концерти класичної музики, які будуть проходити після закінчення карантину впродовж року й організовувати тематичні концерти камерної музики в КУП НАНУ.

Ректор ознайомив відомого диригента з університетом,  провів  екскурсію по  бібліотеці, музеям, тематичним кабінетам та аудиторіями. Також подарував гостеві  енциклопедичну літературу та видання КУП НАНУ.

ДОВІДКА ПРО ГОСТЯ. Віктор Михайлович Плоскіна у 1993 р. закінчив Львівську державну консерваторію ім. М. Лисенка. У 1998 р. став лауреатом І премії Національного конкурсу диригентів ім. С. Турчака (Київ). Працював у заслуженому академічному симфонічному оркестрі України.

З 2000 по 2002 р. очолював Національний оперний театр Сербії (м. Новий Сад), був головним диригентом та художнім керівником симфонічних оркестрів Дніпропетровської та Кримської філармоній.

З 2007 р. працював на посаді головного диригента Національного академічного Великого театру опери та балету республіки Біларусь, де з успіхом поставив близько 15 оперних та балетних прем’єр, запровадив низку оригінальних концертних програм. В Харківському національному академічному театрі опери та балету ім. М.В. Лисенка працював музичним керівником з 11 березня 2014 р.

Мав гастролі у країнах Західної Європи, диригував виставами та концертами у Естонії, Софії, Азербайджані, Росії. Лауреат Національної театральної премії республіки Біларусь. Кавалер Ордена «За заслуги» ІІ ступеня.

Прес-центр КУП НАНУ