Кафедра філософії і соціально-гуманітарних дисциплін

18 Жовтня, 2017

kfil_s.jpg Зміст і основні напрямки діяльності кафедри філософії та соціально-гуманітарних дисциплін
   Особливе місце в системі навчального процесу Київського університету права НАН України, окрім власне правових дисциплін, займають також інші соціальні та гуманітарні дисципліни, об’єктом дослідження яких виступає людина як творець суспільства та учасник соціальних комунікацій.
 Таким чином, гуманітарні дисципліни в цій сфері виконують потрійне завдання: вивчають те, що вже існує (політологія, соціологія, українська і зарубіжна культура), передбачають те, що може відбутися (філософія і логіка), і визначають те, що повинно бути (етика), для того щоб зменшити розрив між існуючим і очікуваним станом справ.
 Належне викладання соціально-гуманітарних дисциплін у КУП НАН України завдячує постійній турботі ректора, професора Ю.Л.Бошицького, який наполегливо і щоденно сприяє просуванню гуманітарних знань і налагодженню інтелектуального співробітництва університету з вітчизняними та зарубіжними центрами, сприяючи цим найсучаснішому перетворенню університетської гуманітарно-правової науки, заснованому на повазі ідеалів справедливості, свободи і людської гідності.
Історія кафедри пов’язана зі становленням Київського університету права НАН України та існує в якості його невід’ємного структурного підрозділу, що забезпечує підготовку майбутніх фахівців-правників.

На кафедрі працюють відомі вчені, доктори та кандидати наук: доктор філософських наук, професор М.І.Бойченко, доктор культурології, професор О.П.Кодьєва, кандидат філологічних наук О.В.Некряч, кандидат філософських наук І.П.Кальмук, кандидат філософських наук Т.І.Солдатська, кандидат технічних наук, доцент А.І.Ткачук, тренер 1 категорії по жіночому регбі Г.Х Захаренко. Професорсько-викладацький склад нашої кафедри характеризується сполученням досвіду навчання і виховання студентів з сучасним баченням нових завдань юридичної освіти, що дає можливість забезпечувати необхідну загальноосвітню підготовку і розвиток студентів.

На сьогоднішній день основними завданнями кафедри є: сприяння становленню сучасного світогляду студента; формування його створення якісної гуманітарної, соціокультурної та професійної бази випускника; розвиток креативного мислення студента, а також творчих навичок до самонавчання. На кафедрі гуманітарних дисциплін здійснюється викладання таких навчальних дисциплін, як:

•    Філософія
•    Соціологія
•    Політологія
•    Риторика
•    Етика і естетика
•    Історія зарубіжної та української культури
•    Історія української культури
•    Українська мова (за професійним спрямуванням)
•    Логіка
•    Педагогіка  і психологія  вищої школі
•    Методика викладання у вищій школі