Кафедра філософії і соціально-гуманітарних дисциплін провела круглий стіл з «Філософії права»

14 Травня, 2018
    17 квітня 2018 року кафедра філософії і соціально-гуманітарних дисциплін Київського університету права НАН України за участі представників кафедри загальнотеоретичних та державно-правових дисциплін, відділу соціальної філософії Інституту філософії ім. Г.С. Сковороди НАН України та кафедри теоретичної і практичної філософії Київського національного університет імені Тараса Шевченка провела круглий стіл на тему «Викладання філософії права студентам сучасного університету».
    Зі вступним словом виступив завідувач кафедри, професор, доктор філософських наук Бойченко Михайло Іванович. Викладання філософії права потребує як філософської, так і юридичної кваліфікації професора, однак умовно проблематику філософії права можна розділити на дві царини: концептуально-методологічну (більш філософську) та інструментально-практичну (більш юридичну). Розвинув ці ідеї кандидат філософських наук за спеціальністю «філософія права», науковий співробітник Інституту філософії НАН України Нечипоренко Віталій Олександрович, який зазначив філософський характер аксіологічних засад філософії права, а також необхідність досягнення філософського рівня узагальнень правової проблематики. Незаперечну значущість філософії права як складової загальної теорії права підкреслили завідувач кафедри загальнотеоретичних і державно-правових дисциплін, доктор юридичних наук, доцент  Кудерська Надія Іванівна, а також доцент кафедри кандидат юридичних наук, доцент Варич Ольга Григорівна.
    Під час круглого столу було здійснено повідомлення та обговорено такі головні аспекти зазначеної теми:
•    філософія права: міждисциплінарний чи трансдисциплінарний характер;
•    специфіка філософської концептуалізації правової проблематики;
•    специфіка юридичної концептуалізації правової проблематики;
•    особливості викладання філософії права студентам філософських спеціальностей;
•    особливості викладання філософії права студентам юридичних спеціальностей;
•    основні напрями розвитку сучасної філософії права у світі;
•    основні напрями розвитку сучасної філософії права в Україні;
•    проблеми і перспективи викладання філософії права у вищій школі
    За результатами круглого столу було прийнято рішення продовжити зустрічі щодо проблематики права у такому форматі у наступному навчальному році.