Кафедра іноземних мов КУП НАНУ провела конкурс декламаторів

19 Квітня, 2011

14 квітня 2011 року відбувся конкурс на кращого читця, організований кафедрою іноземних мов у рамках роботи наукового гуртка під назвою Основи ефективного декламування. За умовами конкурсу всі бажаючі мали декламувати напам’ять вірш Редьярда Кіплінга If… (Заповіт), визнаний у 1995 році за опитуванням ВВС найулюбленішим віршем британців.

Кількість учасників цьогорічного конкурсу – , а конкурс проводиться другий рік поспіль – збільшилася більш, аніж удвічі, що свідчить про неабиякий інтерес з боку студентів до вміння майстерно висловлюватися іноземною мовою. Також цьогорічний конкурс відрізнявся від минулорічного тим, що змагання проводилося в двох категоріях: англійською та німецькою мовами. У декламації німецькою мовою взяли участь чотири студенти; вочевидь захопленість студентів німецькою мовою продовжує стрімко зростати.

Найвпертіша боротьба точилася між студентами відділення міжнародного права, проте їм забракло зусиль, аби вибороти перше місце у представника відділення правознавства Федура Андрія, який за рішенням журі став найкращим декламатором цього року. Загалом рівень учасників виявився таким високим, що членам журі було досить важко визначитися з окремими номінантами на друге та третє місце. Як результат, друге та третє місця посіли відразу декілька призерів.

Унаслідок тривалої дискусії, місця в змаганні англійською мовою розподілилися таким чином:
     Перше місце – Федур Андрій (Д-16).

Друге місце – Войтенко Юлія (МП-22); Дубчак Марія (МП-22); Зборовський Даніїл (Д-11); Малицький Артем (МП-31).

Третє місце – Коваленко Олександр (МП-31); Кулик Олена (Д-22); Шутовська Ірина (Д-25).
     Окремо слід відзначити Дасюк Наталію, студентку другого курсу відділення міжнародного права, яка виборола спеціальний приз журі за наполегливість і волю до перемоги.

У змаганні німецькою мовою місця розподілилися таким чином:

Перше місце – Іваніщев Павло (МП-12).

Друге місце – Парнев Богдан (МП-12).

Третє місце – Козинець Юлія (МП-21).

Варто особливо відзначити, що всі вони взяли участь в обох конкурсах, а Парнев Богдан приємно вразив усіх присутніх декламуванням власного вірша, написаного німецькою мовою.

Переможці мали змогу власноруч обрати собі призи серед книг, які люб’язно були надані керівництвом університету.

Усі учасники конкурсу, а їх цього року було 19, отримали колосальний заряд позитивної енергії та масу почуттів, що, за їхніми словами, якнайкраще стимулює бажання вдосконалюватися на ниві нелегкого шляху опанування іноземними мовами.

Тесленко Ю.В., кафедра іноземних мов