Кафедра іноземних мов КУП НАНУ провела заходи в рамках тижня іноземних мов

29 Березня, 2013

«Знання однієї мови дозволяє вам увійти в коридор життя, двох мов – відкриває вам усі двері у цьому коридорі» – це висловлювання Франка Сміта дуже влучно відображає важливість володіння іноземними мовами і є актуальним для наших студентів – майбутніх юристів.
   Кафедра іноземних мов п’ятий рік поспіль традиційно в кінці березня проводить тиждень іноземних мов, метою якого є підвищення мотивації студентів до більш глибокого вивчення мови і виявлення кращих студентів в процесі мовних змагань.
   В рамках тижня іноземних мов були проведені юридичні вікторини німецькою та англійською мовою та мовні олімпіади, учасниками яких стали  38 студентів першого – четвертого курсів.

Цьогорічною новелою стала рольова гра англійською мовою «Intercultural Business Communication» у групі МП 31 (викладач доцент Шпаченко В.П.). Рольова гра – це потужний інструмент, який дозволяє в безпечній ситуації практикувати набуті знання та навички, що особливо цінно для студентів-міжнародників, які повинні вміти ефективно спілкуватися іноземною мовою в ділових та дипломатичних колах.
   Метою рольової гри було продемонструвати набуті студентами знання, вміння  та навички під час вивчення цієї теми в рамках курсу ділової англійської мови. Така рольова гра надала змогу студентам відчути себе в ситуації ділового спілкування з представниками інших країн, використовуючи знання про особливості їх бізнес-культури, а саме – особливості вітання, ведення розмови, вручення подарунків, запрошення до ресторану чи до ознайомлення з цікавими культурно-історичними місцями, знайомство з партнерською компанією  чи висловлення поваги та ін. Так, студенти Величко Касім, Чебанов Євген, Мацьків Квітослава, Трофімова Аліна, Сергієнко Євген, Слободян Інна, Скорик Анастасія та Нерсісян Лілія відтворили ділові переговори в парах, що складалися з «представників» таких країн, як Об’єднані Арабські Емірати, Молдова, Іспанія, США, Італія, Вірменія, Росія та Японія. Вони продемонстрували як навички підготовленого та непідготовленого говоріння англійською мовою, так і знання особливостей бізнес-культур країн, які вони представляли.

Присутні під час рольової гри викладачі кафедри відзначили хороший рівень мовної підготовки студентів і побажали їм  наснаги та подальших успіхів у вивченні  англійської мови.
   Учасникам юридичної вікторина з англійської мови було запропоновано три сети по 10 запитань множинного вибору з таких тем: «Право США», «Право Європейського Союзу» та «Міжнародне право». До складу журі увійшли викладачі кафедри Тесленко Ю.В., Гетман В.І. та Шпаченко В.П.
   Призові місця розподілилися надзвичайно щільно, що свідчить про справжню боротьбу за перемогу.
   1 місце поділили між собою Пузиренко Вікторія (група МП 31) та Волковська Юлія (група МП 31).
   2 місце посіли Левада Єгор (група МП 42) та Шимон Анастасія (група МП 32).
   3 місце відвоювала Дасюк Наталія (група МП 42).
   Переможців олімпіади з англійської мови, яка проводилась серед студентів молодших курсів, визначали члени журі, викладачі англійської мови Гнида Л.Г., Мельниченко О.В. та Гетман В.І.
   1 місце виборола Федченко Юлія (група МП 21).
   2 місце – Погуляй Віталій (група МП 11).
   3 місце посіли Горбонос Тетяна (група МП 11) та Ткачук Анастасія (ПБ 14).
   Знання німецької мови визначало журі у складі викладачів німецької мови, це Крепель В.І. (зав.кафедрою), Ожоган А.В. та Костюк-Чирка А.В.
   Переможцями олімпіади з німецької мови стали:
   Розпашнюк Ірина (група МП 21) – 1 місце,
   Сусла Інна (група МП 21) – 2 місце,
   Федченко Юлія та Булгаков Анатолій (група МП 21) – 3 місце.
   Члени журі вирішило у вікторині „Was weißt du über Deutschland“ присвоїти учасникам конкурсу лише друге та третє місця, яке поділили відповідно   Федченко Юлія та Булгаков Анатолій (група МП 21) – 2 місце та Горбонос Тетяна і Сомойленко Любов (група МП 11) – 3 місце.

Ще однією подією, стала участь студентів Державного університету Молдови у тижні іноземних мов, які продемонстрували майстерну рольову гру та натхненну декламацію французькою та англійською мовою.
   Кафедра іноземних мов висловлює подяку керівництву університету в особі ректора проф. Ю.Л. Бошицького за створення надзвичайно хороших умов для вивчення іноземних умов, а також працівникам наукової бібліотеки за технічну підтримку у придбанні подарункової літератури для переможців конкурсів та щиро вітає переможців і бажає їм успіхів в опануванні іноземних мов.

Матеріал підготовлено кафедрою іноземних мов.