Кафедрою кримінального права та процесу було проведено засідання «Круглого столу»

24 Листопада, 2016

21 листопада 2016 року в Київському університеті права Національної академії наук України кафедрою кримінального права та процесу разом із студентським науковим товариством було проведено засідання круглого столу на тему: «Сучасна кримінологічна наука і світова практика протидії злочинності», присвячене творчій діяльності академіка А.П. Закалюка. Модератор заходу Перелигіна Раїса Володимирівна, к.ю.н., доцент кафедри кримінального права та процесу КУП НАНУ зосередила увагу учасників  на концептуальних  питаннях під час обговорення заданої проблематики.

У засіданні взяли участь викладачі кафедри, зокрема, Біленчук Петро Дмитрович, професор кафедри кримінального права та процесу КУП НАН України,  який чітко визначив доктринальні засади розвитку кримінологічної науки в умовах глобалізації; Семаков Геннадій Семенович, професор кафедри кримінального права та процесу КУП НАН України, який визначив напрямки творчої діяльності академіка А.П. Закалюка; Перелигіна Раїса Володимирівна, к.ю.н, доцент кафедри кримінального права та процесу Київського університету права НАН України, визначила феноменологію жіночого тероризму та  особливості протидії.
    Жваву дискусію викликали наступні наукові повідомлення доповідачів:

• Костенко Олександр Миколайович, докт. юрид. наук, проф., зав. відділу Інституту держави і права ім. В. М. Корецького НАН України, академік НАПрН України, Заслужений діяч науки і техніки України, – тема доповіді: «Світоглядні основи розвитку сучасної кримінології»
  • Усатий Григорій Олександрович, к.ю.н, доцент кафедри кримінального права та кримінології Київського національного університету імені Тараса Шевченка,- тема доповіді: «Обмеження дії примирення винного з потерпілим у злочинах проти життя та здоров?я особи».
  • Крошко Валерій Павлович, голова української секції Міжнародної поліцейської Асоціації Київщини, – тема доповіді: «Філософія сиску».

Серед студентів можна відзначити наступні доповіді:

• Невінчаний Микола студент КУП НАН України, ПБ- 41, – тема доповіді: «Детермінація терористичної діяльності: кримінологічний аспект».
  • Івчук Наталія студентка КУП НАН України, ПБ- 41, – тема доповіді: «Вплив ЗМІ на формування особи злочинця».
  • Цвіркун Анна студентка КУП НАН України, ПБ- 41, – тема доповіді: «Кримінологічні проблеми булінгу».
  • Горофенюк Олена, студентка КУП НАН України, ПБ- 45, – тема доповіді: «Сучасні злочинні схеми викрадення людей».
  • Шепель Катерина, студентка КУП НАН України, ПБ- 45, – тема доповіді: «Інтернет-шахрайство: кримінологічний аспект» та ін.

В результаті проведення засідання «Круглого столу» можна стверджувати, що креативні виступи, міркування, роздуми, висновки, пропозиції, які були озвучені його учасниками, знайдуть своє безпосереднє втілення в процесі формулювання концептуальних засад удосконалення сучасної кримінологічної науки і світової практики протидії злочинності.

Матеріал підготувала:
доц. кафедри кримінального права та процесу
Перелигіна Р.В.