Національна академія наук України Київський університет права

Книжкова виставка до Тижня права та 29-ї річниці від дня заснування КУП НАН України

11 Грудня, 2024

Огляд наукових видань КУП НАН України

День прав людини був започаткований з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини в 1948 році і відзначається щороку 10 грудня відповідно до резолюції Генеральної Асамблеї ООН. В цей день в усьому світі проводяться різні наукові, просвітницькі та виховні заходи, спрямовані на захист прав людини. В Україні на офіційному рівні День прав людини був затверджений 9 грудня 2022 року, але вже понад п’ятнадцять років в нашій країні проводиться Тиждень права, присвячений ухваленню Загальної декларації прав людини. Символічним є те, що заснування Київського університету права Національної академії наук України також відбулось в ці дні 29 років тому – 14 грудня 1995 року. Сьогодні КУП НАН України є провідним юридичним закладом вищої освіти, осередком підготовки висококваліфікованих юристів та потужною науковою школою.

Науково-дослідна діяльність Київського університету права НАН України, спрямована на задоволення потреб освітнього процесу, є одним із пріоритетних напрямків розвитку університету. Надзвичайно важливим є залучення науково-дослідного потенціалу КУП НАН України до проведення фундаментальних досліджень у юридичній галузі в контексті покращення підготовки висококваліфікованих правників. Ефективною формою реалізації наукових досліджень професорсько-викладацького складу, молодих вчених університету є підготовка та видання наукових статей, курсів лекцій, підручників, монографій. Видавнича діяльність є одним з важливих напрямків науково-дослідної роботи університету. Здобутки науковців Київського університету права НАН України у виданнях колективних монографій за останні п’ять років (2019-2024 рр.) вносять вагомий інтелектуальний внесок у розвиток юридичної науки України.


2019


Державно-правове регулювання суспільних відносин в умовах нових глобалізаційних викликів: вітчизняні та міжнародні реалії: монографія/ Київ. ун-т права НАНУ ; [за заг. ред. Ю.Л. Бошицького].- К.: Талком, 2019.- 804 с.

Колективна монографія науковців КУП НАН України за участю вчених з Республіки Польща, Грузії, Італійської Республіки, Угорщини, Сполучених Штатів Америки, Азербайджанської Республіки, присвячена сучасним актуальним питанням державно-правового регулювання суспільних відносин в умовах нових глобалізаційних викликів. Зокрема, у монографії розглядаються теоретико-правові основи державно-правового регулювання суспільних відносин, – цивільних і сімейних, господарських і трудових суспільних відносин, кримінальної юстиції, питання розвитку держави в системі міжнародного правопорядку.

Розраховано на вітчизняних та зарубіжних науковців, викладачів і студентів юридичних вищих навчальних закладів, а також усіх, хто цікавиться проблемами державного регулювання суспільних відносин.


2020


Сучасне державотворення: правова трансформація в умовах світових змін: Монографія. До 25-річчя КУП НАНУ / Національна академія наук України, Київський університет права; за заг. ред. Ю.Л. Бошицького. – К.: Талком, 2020. – 662 с.

Завантажити збірник в форматі PDF

Колективна монографія науковців Київського університету права НАН України за участю вчених з Республіки Польща, Грузії, Італійської Республіки, Угорщини, Сполучених Штатів Америки, Азербайджанської Республіки, присвячена сучасним актуальним питанням державотворення в умовах правової трансформації та світових змін. Зокрема, розглядаються теоретико-методологічні основи розвитку сучасного державотворення, правове регулювання суспільних відносин.

Розраховано на вітчизняних та зарубіжних науковців, викладачів і студентів юридичних вищих навчальних закладів, а також усіх, хто цікавиться проблемами державного регулювання суспільних відносин.


Актуальні проблеми права України та Польщі = Aktuulne zagadnienia prawa Ukrainskiego i Pjlskiego: Монографія. До 25-річчя КУП НАНУ / Національна академія наук України, Київський університет права, Гданський університет; за заг. ред. Ю.Л. Бошицького та А. Шміта. – К.: Талком, 2020. – 312 с.

Завантажити збірник в форматі PDF

Колективна монографія науковців-юристів Київського університету права НАН України і факультету права та адміністрування Гданського університету присвячена актуальним питанням юридичної науки та практики на сучасному етапі в Україні та Республіці Польща. Окреслені як спільні, так і притаманні кожній з цих країн проблем адміністративного, цивільного, кримінального права та правозастосування в Україні, особливості правового регулювання сфери інтелектуальної власності, сучасні проблеми реалізації правових норм Республіки Польща. Дане видання є результатом кількарічної наукової співпраці між Київським університетом права НАН України та факультетом права та адміністрування Гданського університету.

Книга розрахована на науковців, викладачів юридичних вишів, магістрів, студентів, аспірантів, юристів-практиків, а також усіх, хто цікавиться розвитком правової науки та порівняльного правознавства.


2021


Проблеми підвищення ефективності кримінальної юстиції України: Колективна монографія / Інститут держави і права імені В.М. Корецького НАН України, Київський університет права НАН України; за заг. ред. Ю.С. Шемшученка, Ю.Л. Бошицького. Київ : Видавництво Ліра-К, 2021. 692 с.

Завантажити збірник в форматі PDF

Колективну монографію присвячено сучасним тенденціям розвитку, функціонування, процесу реформування та проблемам підвищення ефективності кримінальної юстиції України. Зокрема, розглянуто питання вдосконалення як основних інститутів кримінальної юстиції, так і вдосконалення протидії окремим видам злочинів засобами кримінальної юстиції. Сформульовано пропозиції щодо удосконалення кримінального та кримінального процесуального закону з метою підвищення їх ефективності в протидії злочинності.

Видання є результатом наукової співпраці між Київським університетом права НАН України та Інститутом держави і права імені В.М. Корецького НАН України.

Для науковців, викладачів, практичних працівників, аспірантів, студентів закладів вищої освіти, а також всіх, хто цікавиться проблемами кримінальної юстиції.


2023


Забезпечення виконання зобов’язань в цивільному праві України: проблеми теорії і практики: монографія. Кол. авт.; за заг. ред. А.Ю. Бабаскіна, Ю.Л. Бошицького. – Вінниця: ТОВ «Твори», 2023. 523 с.

Колективна монографія присвячена сучасним тенденціям розвитку та функціонування цивільного права України, зокрема, проблемам теорії цивільного права. В монографії висвітлено теоретичні проблеми забезпечення виконання зобов’язань у цивільному праві України, дискусійні наукові ідеї, теорії, нормативно-правові акти, проблеми практики їх застосування.

В процесі дослідження проведено аналіз доктринальних положень понятійного апарату цивільного права у сфері правового регулювання забезпечувальних правовідносин, особливості застосування видів забезпечення виконання зобов’язань у окремих сферах суспільних відносин, досліджено правове регулювання окремих видів забезпечення виконання зобов’язань, особливості застосування окремих видів цивільних прав у забезпечувальних відносинах тощо.

За результатами дослідження виявлено прогалини та невідповідності у цивільному законодавстві України, запропоновано шляхи підвищення ефективності дії норм права та сформульовано наукові пропозиції та положення щодо вдосконалення правового регулювання відносин у сфері забезпечення виконання зобов’язань. В монографії також досліджена низка актуальних проблем цивільно-процесуального права України.

Видання є результатом наукової співпраці між Київським університетом права НАН України та Інститутом держави і права імені В.М. Корецького НАН України.

Прес-Центр КУП НАНУ