Команда КУП НАНУ взяла участь у фіналі V Всеукраїнських щорічних судових дебатів з цивільного права та процесу у Національному університеті «Києво-Могилянська академія»

6 Березня, 2013

2 та 3 березня 2013 року було проведено V Всеукраїнські щорічні судові дебати з цивільного права та процесу, організатором та приймаючою стороною яких був Національний університет «Києво-Могилянська академія».
     В конкурсі від Київського університету права НАН України брала участь команда у складі: Дасюк Наталії Володимирівни та Дубчак Марії Вікторівни, студенти 4 курсу, групи МП-42.
    В конкурсі також брали участь команди таких провідних українських вузів, як Київський національний університет ім. Т. Шевченка (представлений 3 командами), Національний університет «Києво-Могилянська академія» (представлений 3 командами), Юридична академія України ім. Ярослава Мудрого (представлена 3 командами), Львівський національний університет ім. І.Франка (1 команда) та Київська державна академія водного транспорту ім. гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного (1 команда).
     Конкурс складався з двох частин: письмової та усної. В письмовій частині команди складали позовну заяву, заяву про забезпечення позову, заперечення на позовну заяву та зустрічну позовну заяву, відповідно до наданої фабули. В основу проблеми було покладено цивільно-правовий спір в галузі земельного права.
      Усна частина відбувалася 2-3 березня 2013 р., де команди на судових дебатах представляли свої позиції за обидві сторони спору.
     В перший день змагань було проведено два тури, відбірковий та чвертьфінальний, в рамках яких було зіграно чотири гри, дві на позиції позивача та дві на позиції відповідача. Всі чотири гри судили чотири різні колегії суддів, до складу яких увійшли адвокати та практикуючі юристи з різних куточків України, що забезпечило максимальну об’єктивність оцінювання учасників Конкурсу.
     За результатами чвертьфіналу в пів фінал вийшли команди: КУП НАНУ, дві команди КНУ ім. Т.Шевченка та ЛНУ ім. І.Франка. Даний етап судили колегія з трьох професійних окружних суддів, в результаті якого з найбільшою кількістю балів у фінал вийшла команда КУП НАНУ, суперництво якій склала команда КНУ ім. Т.Шевченка.
     В фіналі конкурсу, який судили колегія з п’яти суддів, до складу якої увійшли: суддя Вищого спеціалізованого суду України з цивільних та кримінальних справ та провідні юристів України, перемогла команда КНУ ім. Т.Шевченка, а команда КУП НАНУ посіла почесне друге місце. Учасники команди отримали відзнаки у вигляді сертифікатів, подарунків та великого смачного торта.

На останок, хотілося б висловити подяку:

• Декану факультету міжнародного права Дей Марині Олександрівні – за підтримку ініціативи команди;
  • Всім членам організаційного комітету Конкурсу, а особливо Андрію Москалюку та Ірині Богдановій – за високий рівень організації, теплий прийом та підтримку;
  • Суддям конкурсу – за об’єктивність та неупередженість, а також за цінні поради та зауваження;
  • Учасникам Конкурсу – за гідну конкуренцію, цікаву боротьбу та чудово проведений час.

Студентський актив ФМВ