Команда КУП НАНУ взяла участь у ІІІ Міжнародному правничому конкурсі ім.В.М.Корецького з європейського права у галузі прав людини

15 Грудня, 2011

Координаційна рада молодих юристів України при Міністерстві юстиції України проводила Міжнародний правничий конкурс імені В.М. Корецького з європейського права у галузі прав людини. Для участі у конкурсі від Київського університету права НАН України була створена команда зі студентів у складі: Данилюк Ярослави Володимирівни, студентка групи МПм-51; Шумеляк Крістіни Андріївни, студентка групи МПм-51 та Лебідь Віталії Павлівни, студентка групи МПм-51.

Міжнародний правничий конкурс ім. В. М. Корецького (Volodymyr M. Koretsky International Law Competition) – престижний український правничий конкурс міжнародного рівня,який було започатковано Координаційною радою молодих юристів України при Міністерстві юстиції України 5 грудня 2007 року з ініціативи тодішнього голови Ради – В’ячеслава Бігуна. Змагання направлені на те, щоб підвищити рівень правової еліти. Для учасників це можливість отримати досвід, обмінятися думками і здобути нові знайомства.
    В конкурсі взяли участь юридичні вищі навчальні заклади України. Конкурс складався з двох турів: письмового та усного. Письмовий полягав у виконанні завдань на підставі певної фабули. Усний етап – участь переможців письмового туру у судових дебатах перед кваліфікованим журі. Дебати проходять у формі модельного судового засідання Європейського суду з прав людини, в якому команди представляють Заявника та Уряд.

В період з 9 по 10 грудня у рамках Всеукраїнського тижня права відбувся фінальний етап ІІ Міжнародного конкурсу імені В.М. Корецького з європейського права у галузі прав людини, який проходив у стінах Львівського національного університету імені Івана Франка.
   У фіналі були представлені такі команди: Київський університет права НАН України, Інститут міжнародних відносин Київського національного університету ім. Т.Шевченка , Одеська національна юридична академія, Дніпропетровський національний університет імені О.Гончара, Таврійський національний університет ім.. В.І.Вернадського, Міжнародний гуманітарний університет, Чорноморський державний університет ім. П. Могили, Львівський національний університет ім.. І.Франка.

До складу журі конкурсу увійшли: Бігун В.С. – голова журі, юрист Європейського суду з прав людини; Іванчук І.Ф. – член журі, заступник начальника Управління координації правової роботи та правової освіти Департаменту реєстрації та систематизації нормативних актів, правоосвітньої діяльності Міністерства юстиції України; Берді Бердієв – член журі, помічник директора представництва ООН в Україні; Білас І.Г. – член журі, професор кафедри європейського та порівняльного права Інституту міжнародних відносин Київського університету імені Т.Шевченка; Стрєльцова О.В. – член журі, науковий співробітник Інституту держави і права ім. В.М.Корецького.
   Також серед запрошених були Юдківська Г. Ю. – заступник голови журі, суддя Європейського суду з прав людини; Багряк А. С. – член журі, начальник Головного управління юстиції у Львівській області;Буткевич В.Г.  – член журі, суддя Європейського суду з прав людини (ad hoc); Шевчук С. В. – член журі, суддя Європейського суду з прав людини (ad hoc) професор Національного університету «Києво-Могилянська академія»; Гудима Д. А. – член журі, член Координаційної ради молодих юристів України при Міністерстві юстиції України, доцент кафедри теорії та філософії права юридичного факультету Львівського національного університету ім. І. Франка.

По завершенню фіналу, були визначені переможці конкурсу:
  ІІІ місце – команда Київського університету права Національної академії наук України (Лебідь Віталія Павлівна, Данилюк Ярослава Володимирівна, Шумеляк Крістіна Андріївна);
  ІІ місце – команда юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка (Підгурська Ольга Миколаївна, Желєзнов Захар Олександрович, Недбало Надія Володимирівна);
  І місце – команда Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка (Кирилюк Ольга Василівна, Корсун Юлія Олегівна, Руадзе Нодар).

Варто також зазначити, що в номінації «Кращий оратор» конкурсу перемогу здобула капітан саме нашої команди, Данилюк Ярослава, з чим ще раз її і вітаємо.
  На останок, хотілось б подякувати ректорові Ю.Л. Бошицькому за надану можливість приймати участь у конкурсах такого рівня та організаторам конкурсу за теплий прийом та чудово проведений час, а також всім учасникам за цікаву боротьбу. Львів залишив дуже приємні враження.