Команда КУП НАНУ взяла участь у півфінальному раунді міжнародного студентського Конкурсу імені Філіпа Джессапа

19 Лютого, 2013

Протягом 15-17 лютого 2013 року у Вищому господарському суді України проходив щорічний національний раунд міжнародного студентського Конкурсу з міжнародного публічного права імені Філіпа Джессапа, який був започаткований в 1960 році в Гарвардській школі права. Щорічно в конкурсі змагаються більше 600 студентських команд із 90 країн світу. Змагання відбуваються у формі усних дебатів та письмових подань, імітуючи процедуру Міжнародного Суду ООН. В  Україні конкурс проводиться з 1996 року.
     Подія є визначною для молодого покоління юристів країни тому, що не тільки дозволяє українським студентам правникам продемонструвати знання міжнародного публічного права, а й почерпнути багатий досвід студентів із 90-та країн світу. Приймаючи до уваги останні події в Україні та підвищений інтерес міжнародного співтовариства до України, зростає необхідність у професійності юристів-міжнародників, які почуватимуть себе впевнено на глобальній юридичній арені.

В цьогорічному національному напівфінальному раунді взяли участь одинадцять студентських команд з провідних навчальних закладів України, зокрема,
– Київський університет права НАНУ;
– Міжнародний гуманітарний університет;
– Національний університет “Києво-Могилянська академія”;
– Київський національний університет ім. Тараса Шевченка (юридичний факультет);
– Інститут міжнародних відносин Київського національного університету ім. Тараса Шевченка;
– Національний університет “Одеська юридична академія”;
– Національний університет “Острозька академія”;
– Національний університет “Юридична академія ім. Ярослава Мудрого”;
– Донецький національний університет;
– Львівський національний університет ім. Івана Франка
– Інститут права ім. И.Малиновського.
     Змагання проходили протягом трьох днів в залах судових засідань Вищого господарського суду України, які перетворилися на модель Міжнародного суду ООН.
     Кожна команда-учасник конкурсу виступала в якості позивача та відповідача у спорі відповідно до заданої справи-легенди щодо статусу міжнародної організації та її обов’язків у міждержавних відносинах. За два дні було проведено чотири раунди.
     Суддівство усних виступів та письмових меморандумів здійснювалося групою суддів, що мають досвід роботи у галузі міжнародного права як в Україні, так і за кордоном. Багато з них – практикуючі юристи, деякі є професійними суддями, викладачами юридичних факультетів та юридичними консультантами різних організацій.

Причому оцінюючи команди головним завданням, яке ставилося перед «суддями» – не винесення рішення по квазісправі, а оцінка промовця, незалежно від того, яку сторону він представляв, його вміння триматися перед аудиторією і, звичайно, фахові знання з міжнародного права. Як кажуть американці, – кращий юрист не той, хто більше знає, а той, хто краще підготувався до конкретної справи.
     Конкурс проходив виключно англійською мовою. Що надало змогу проявити себе, вивчити багато нових слів та отримати безцінний досвід. Команду Київського університету права НАНУ представляли студентка другого курсу Сусла Інна, а також студенти третього курсу Іваніщев Павло, Парнев Богдан і Коритнік Сергій факультету міжнародних відносин. Тренерами команди були Бурлак Оксана Василівна, Тесленко Юрій Валерійович і Харчук Олександр Олександрович.
     Студентам КУП НАНУ конкурс ім. Ф. Джессапа надав значні можливості. Вони мали змогу вдосконалити свої письмові та усні юридичні навички, розширити знання в галузі міжнародного права, зустрітися та налагодити контакти з іншими українськими студентами юридичних факультетів, професорами, юристами та суддями.
     Участь студентської команди в національному фінальному раунді конкурсу ім. Ф.Джессапа стало можливим завдяки підтримці ректора КУП НАНУ професора Юрія Бошицького.