Коротка біографічна довідка Міхаля Свантера

26 Березня, 2012

З першого лютого 2009 року М. Свантнер працює на посаді Директора Департаменту Всесвітня організація інтелектуальної власності (ВОІВ) з співробітництва з деякими країнами Європи та Азії у м.Женева, Щвейцарія.

З 2003 року по квітень 2007 року доктор Свантнер обіймав посаду старшого радника, а з квітня 2007 року – працював заступником директора згаданого Департаменту.

Пан Свантнер відповідальний за розвиток та вдосконалення механізмів охорони прав інтелектуальної власності в деяких країнах Європи та Азії, зосереджуючи свою увагу на аналізі потреб країн з перехідною економікою в рамках програм співпраці, спрямованих на модернізацію систем інтелектуальної власності цих країн, імплементацію положень Угоди ТРІПС у їх національне законодавство та заохочення використання інтелектуальної власності.

Міхаль Свантнер також відповідає за надання технічної допомоги  країнам, які вступили в Європейський союз (ЄС) і країнам-кандидатам до вступу в ЄС у співпраці з Європейською Комісією, зокрема, з Офісом Інструменту технічної допомоги та обміну інформацією (TAIEX) Генерального Директорату Європейської Комісії з питань розширення, так само, як і з Офісом Проекту допомоги з метою відновлення, розвитку та стабільності суспільства (CARDS).

На прохання держав-членів ВОІВ, доктор Свантнер ініціював процес розробки спеціальних Інструментаріїв у сфері інтелектуальної власності, таких, як «Управління академічною інтелектуальною власністю та інноваціями на ранніх стадіях у країнах з перехідною економікою», «Характерні риси авторського права в країнах з перехідною економікою: Огляд перехідного процесу – керівництво щодо завершення процесу з тих питань, які все ще потребують трансформації», «Адаптація авторського права в країнах з перехідною економікою до нових технологій; Приєднання до і реалізація Інтернет-договорів ВОІВ», «Керівництво з розробки стратегії у сфері інтелектуальної власності в країнах з перехідною економікою», «Роль інтелектуальної власності, а саме торговельних марок та географічних зазначень у створенні, розвитку та зміцненні національного іміджу у країнах з перехідною економікою», «Рекомендації з посилення ролі інноваційних малих та середніх підприємств у країнах СНД», «Керівництво з забезпечення захисту прав інтелектуальної власності в країнах з перехідною економікою».

З 1997 року по 2003 рік він працював у Офісі Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (UNDP) на посаді старшого співробітника та відповідав за подолання становищ, пов’язаних з надзвичайними ситуаціями, кризою, боротьбу зі стихійними лихами та іншими ситуаціями в рамках програми співпраці з країнами з перехідною економікою, а також країнами Африки, Латинської Америки та Карибського басейну, Південно-Східної Азії та арабськими країнами. У цей період він був координатором з кризових і надзвичайних ситуацій для країн регіону Західних Балкан і країн колишнього Радянського Союзу. З 1994 року по 1997 рік М. Свантнер працював на посаді експерта з надзвичайних ситуацій (технічна допомога, програми співпраці, підготовка кадрів, оцінка потреб, розробка, здійснення і моніторинг програм по зміцненню потенціалу в країнах, що розвиваються) в Управлінні Організації Об’єднаних Націй з координації гуманітарної діяльності (UNOCHA), м. Женева. З 1993 року по 1994 рік пан Свантнер обіймав посаду  координатора програм у Таджикистані, а пізніше у Центральній Азії в Офісі Верховного комісара Організації Об’єднаних Націй у справах біженців (UNHCR) в Женеві, де відповідав за просування міжнародного права у сфері захисту біженців, захист біженців та програми технічного співробітництва.

З 1981 по 1993 роки він перебував на дипломатичній службі Федерального Міністерства закордонних справ Чехословаччини та Міністерства закордонних справ Словаччини з призначенням у такі країни: 1981-1983 роки – Прага, 1984-1989 роки – Туніс, 1989-1990 роки – Прага, 1990-1993 роки – Алжир.

Міхаль Свантнер здобув таку освіту: Богословський факультет Університету у Женеві (2000-2003 роки), Курс з інтелектуальної власності в Академії ВОІВ (2004 рік), факультет Управління надзвичайними ситуаціями в Університеті Вісконсіна, Медісон, США (1994 рік), Інститут міжнародних відносин (1981 рік), м. Москва, а також, Академія міжнародної економіки та торгівлі, м. Банська Бистриця, Чехословаччина (1971-1974 роки). М. Свантнер здобув науковий ступінь доктора права Університету Чарльза, м. Прага (1981 рік). Він вільно розмовляє арабською, чеською, англійською, французькою, угорською, польською, російською, словацькою мовами та має базові знання сербської, хорватської і словенської мов.