Кроки до прекрасного в Угорщині

24 Вересня, 2016

У рамках загальноуніверситетського проекту «Кроки до прекрасного», що діє під патронатом ректора Юрія Бощицького, делегація ознайомилася із перлинами  історично-архітектурної спадщини Угорщини, її неповторною природою, місцевими традиціями та звичаями.

mgp3290s.jpg

imgp3980s.jpg

Свою подорож студенти розпочали зі столиці Угорщини, неймовірного Будапешту. Величний і помпезний Будапешт вміє порадувати і тих, хто хоче побачити старовинну Європу і дізнатися більше про історію. Студенти мали можливість відвідати найвпізнаванішу і, безумовно, найвитонченішу будівлю в Будапешті, справжній символ міста, та й Угорщини в цілому – Парламент та змогли побачити його не меншчудові інтер’єри. Крім того, відвідали старовинну частину міста, де знаходиться Королівський палац, Історичний музей, Церква Святого Матьяша і Гора Геллерт котра була названа на честь Герарда Угорського – католицького святого, просвітителя Угорщини, убитого язичниками. На її вершині знаходиться цитадель, з якої відкривається вид на обидва боки Дунаю.

imgp3427s.jpg

imgp4350s.jpg

Наступним пунктом призначення став Королівський палац Грашшалковічей (Gödöll?), це розкіш і велич, що викликають повагу. Історія Геделле дуже цікава. Один з блискучих угорських феодалів, найбагатша людина і міністр імператриці Марії-Терезії граф Антал I Грашшалковіч був ревним католиком. Вирішивши побудувати під Будапештом свою резиденцію, він вважав за краще, щоб навколо неї жили люди його віри. Архітектор палацу отримав розпорядження розробити ряд затишних будиночків для німецьких колоністів, які сповідували католицизм. До самої своєї смерті він дбав про поселенців, яким ні в чому не відмовляли. Потім естафету з надання допомоги підхопили його син і внук.

Студенти Київського університету права висловлюють свою велику подяку ректору, професору Юрію Бошицькому за плідні міжнародні зв’язки між КУП НАНУ та іноземними інституціями, котрі активно розкривають нові перспективи перед студентами вишу.

imgp4149s.jpg

imgp4397s.jpg