КУП НАН України брав участь у Другому міжнародному форумі «Creative Ukraine»

14 Листопада, 2018
     08-09 листопада 2018 р. в Україні відбувся Другий міжнародний форум «Creative Ukraine», Цей захід організовано Міністерством культури України за підтримки програми Culture Bridges, що фінансується Європейським Союзом та здійснюється Британською Радою в Україні у партнерстві з EUNIC — Мережею національних інститутів культури Європейського Союзу. Роботу Форуму розпочали Форум Прем`єр-міністр України В. Гройсман, Віце- Прем`єр-міністр України – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Г. Зубко, Міністр культури України Є. Ніщук.

crforum1.jpg

crforum2.jpg

crforum3.jpg

crforum4.jpg

На Форумі відбулося політико-експертне обговорення у сфері культурних і креативних індустрій (ККІ). Київський університет права НАН України представляли проректор з наукової роботи, доктор юридичних наук, професор Кудерська Н.І. та аспіранти КУП НАН України.

crforum5.jpg

crforum6.jpg

crforum8.jpg

crforum7.jpg

Під час панельних дискусій вітчизняними та зарубіжними експертами були обговорені наступні питання:
1. Культурні та креативні індустрії як найбільш динамічні сектори світової економіки;
2. Сучасна урбаністична культура. Baukultur;
3. Необхідні умови для розвитку креативного підприємництва в Україні;
4. Креативна економіка Україна;
5. Механізми фінансування  та інституційної підтримки  культурних та креативних секторів;
    Окрім того відбулася презентація останніх тенденцій розвитку дизайну, моди, книговидавництва, також було проведено бізнес-консультації та практичні воркшопи із залученням міжнародних експертів. Значною мірою питання, які піднімались на форумі стосувались проблематики нормативного-правового регулювання у сфері культурних і креативних індустрій.

Підсумком проведення такого Форуму має стати формування нової державної політики спрямованої на популяризацію та розвиток культурних і креативних індустрій. Розвиток культурних і креативних індустрій і їх належне нормативно-правове забезпечення сприятимуть виходу України на міжнародні ринки з інноваційним, високотехнологічним та унікальним продуктом, що збільшить надходження до бюджету за рахунок експорту, залученню інвесторів та стабільному сталому розвитку країни в цілому. Діяльність Київського університету права НАН України у правовому забезпеченні в сфері культури (авторського права, охорони культурної спадщини тощо) зацікавила нових можливих партнерів, зокрема Український культурний фонд, Французький інститут в Україні, Данський інститут культури в Естонії, Латвії та Литві, інших.