Національна академія наук України Київський університет права

КУП НАН України провів Міжнародну науково-практичну конференцію «ІV Наукові читання, присвячені пам’яті В.М. Корецького»

17 Лютого, 2011

     17 лютого 2011 р. під егідою Київського університету права НАН України та Інституту держави і права ім. В.М.Корецького НАН України відбулася Міжнародна науково-практична конференція «ІV Наукові читання, присвячені пам’яті В.М. Корецького». участь у якій взяли провідні науковці, аспіранти та студенти вищих навчальних закладів та установ, зокрема Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національної академії внутрішніх справ, Національної академії служби безпеки України, Українського державного університету фінансів та міжнародної торгівлі, Національного університету біоресурсів та природокористування, Львівського національного університету імені Івана Франка, Рівненського інституту КУП НАН України та інш.





     На адресу організаторів та учасників конференції надійшли листи вітання  від Віце-президента Національної академії наук України, академіка НАН України В.М.Геєця, Академіка-секретаря Відділення історії, філософії та права НАН України академіка НАН України О.С.Онищенка, Заступника Міністра юстиції України Л.М.Горбунової, Президента Інституту правової політики М.В.Оніщука, в яких зокрема зазначається, що започаткований Київським університетом права НАН України та Інститутом держави і права ім. В.М.Корецького НАН України такий науковий форум в пам’ять Володимира Михайловича Корецького є не лише символічним, а й має глибоку наукову та освітянську мету, оскільки відродження інтересу науковців та публічне обговорення наукової спадщини видатного вченого юриста-міжнародника, а також продовження проведення наукового пошуку у сфері міжнародного права та порівняльного правознавства, наближає Україну до формування власне національної правової системи на основі міжнародних стандартів та принципів. Науковий форум дозволяє гармонійно поєднати наукову діяльність, фахове спілкування видатних вчених у сфері національного і міжнародного права, аспірантів та студентської молоді, розширювати коло наукових інтересів та зв’язків з представниками інших вищих наукових закладів та наукових шкіл.






     У роботі конференції взяли участь почесні гості, зокрема доктор Аттіла Надь, консул Посольства Угорської Республіки в Україні, Веселін Узунов, Перший секретар Посольства Республіки Болгарії в Україні.






     З привітальним словом до учасників конференції звернувся ректор Київського університету права НАН України, професор, Заслужений юрист України Бошицький Ю.Л., в якому зазначив, що проведення наукового форуму присвячено видатному українському науковцю та державному діячу, стало вже традицією для університету, оскільки дозволяє гармонійно поєднати наукову діяльність, фахове спілкування видатних вчених у сфері міжнародного і національного права, розширювати коло наукових інтересів та зв’язків з представниками інших вищих навчальних закладів та наукових шкіл. І тому, такий щорічний науковий форум в пам’ять В.М.Корецького, має глибоку наукову та освітянську мету.






     Директор Інституту держави і права ім. В.М.Корецького НАН України Шемшученко Ю.С. у своєму виступі зазначив, що проведення саме такого наукового форуму викликане великою повагою до імені великого вченого та його наукової спадщини, яка і нині становить неабиякий інтерес для юридичної науки та практики. До наукових досліджень проблем міжнародного права та порівняльного правознавства В.М.Корецький долучив цілу плеяду українських правознавців, які нині продовжують його справу.




     Конференція проходила у формі пленарного засідання, під час якого були обговорені питання ролі наукової спадщини В.М.Корецького для сучасного стану науки міжнародного права та порівняльного правознавства (Денисов В.Н.).



     

У наукових доповідях, проголошених на пленарному засіданні піднімалися проблеми діяльності міжнародних організацій, зокрема питання ролі ООН в формуванні системи міжнародного миру та безпеки (Мацко А.С.); концепція права міжнародного управління професора П.Є. Казанського та її значення для сучасної науки міжнародного права (Савчук К.О.); деякі історичні аспекти уніфікації міжнародного приватного права в рамках Гаазької конференції з міжнародного приватного права (Проценко І.М.); концепція LEX MERCATORIA і міжнародне приватне право: особливості інформаційно-світоглядного протиборства (Кузьменко А.М.) тощо.





     
Міжнародна науково-практична конференція «ІV Наукові читання, присвячені пам’яті В.М.Корецького» відбулася на високому організаційному та науковому рівні. Обрана тема науково-практичної конференції послугувала плідним підґрунтям для обміну думками із зазначеної проблематики. У зв’язку з актуальністю піднятих питань за результатами конференції буде опублікована збірка матеріалів тез та доповідей учасників конференції.


      

За результатами Міжнародної науково-практичної конференції «ІV Наукові читання, присвячені пам’яті В.М.Корецького» її учасниками підготовлені та схвалені Рекомендації.




 




Оргкомітет конференції