КУП НАН України та Карпатський біосферний заповідник поглиблюють співпрацю
27 січня 2022 року, у рамках двостороннього Меморандуму щодо співпраці Київського університету права Національної академії наук України та Карпатського біосферного заповідника, Карпатський біосферний заповідник на запрошення керівництва, відвідав ректор КУП НАНУ, професор Юрій Бошицький.
Під час зустрічі, ректор передав до біосферного заповідника частину тиражу Матеріалів міжнародної науково-практичної конференції «Природно-ресурсний потенціал Гуцульщини в Україні та Румунії: проблеми збереження та сталого розвитку», які випущені за фінансової підтримки університету.
Ця резонансна та успішна міжнародна науково-практична конференція, на якій широко обговорено проблеми збереження та сталого використання природно-ресурсного та етнокультурного потенціалу Гуцульщини в транскордонному контексті в Україні та Румунії, була проведена в онлайн режимі, на платформі ZOOM 25 листопада 2021 року.
Її організаторами виступали Карпатський біосферний заповідник, Київський університет права Національної академії наук України, Український центр культурних досліджень Міністерства культури та інформаційної політики України, а також примарія комуни Бистрий (Румунія), Український педагогічний ліцей ім. Тараса Шевченка (м. Сігету Мармаіцей, (Румунія) та Всеукраїнське товариство «Гуцульщина».
У матеріалах збірника, на 300 сторінках широко висвітлено питання збереження та сталого розвитку природно-ресурсного та етнокультурного транскордонного потенціалу Гуцульщини в Україні та Румунії. Подано важливу інформацію про вплив екологічного стану навколишнього середовища на збереження феномену гуцульської етнокультури; дослідження специфічних гірських умов соціально-економічної діяльності, зайнятості та культурної діяльності в умовах глобалізаційних викликів.
Ця книга буде спрямована до центральних та обласних бібліотек гуцульського регіону, авторам публікацій і може стати корисною для науковців і фахівців з охорони природи, культури, екологічної освіти, рекреації, працівників органів влади, студентів та широкого кола читачів. З точки зору профорієнтації – це є надзвичайно важливим для КУП НАН України.
Її електронна версія та рекомендації конференції розміщені на сайті Карпатського біосферного заповідника (https://kbz.in.ua/publikatsii).
На зустрічі ректора університету Юрія Бошицького з директором Карпатського біосферного заповідника Миколою Тарасюком також було обговорено шляхи подальшого поглиблення співпраці між нашими науково-дослідними та науково-освітніми установами у сфері поширення правових знань та формування екологічної культури і свідомості населення в зоні діяльності біосферного заповідника та можливість підготовки та впровадження спільних проєктів.
А про співпрацю Київського університету права НАН України, адміністрації Карпатського біосферного заповідника та органів місцевого самоврядування із питань підготовки фахівців у галузі права й підтримки Закарпатським культурним товариством у Києві, соціально-економічного розвитку горян Рахівщини, ґрунтовно йшлося на зустрічі ректора університету та автора цих рядків, із Рахівським міським головою Віктором Медвідьом та головою Рахівської районної ради Діаною Бабинець.
До обговорення цих проблем, в телефонному режимі долучились також відомі українські вчені, вихідці із Закарпаття, голова Товариства закарпатців у Києві, директор Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова, академік Василь Лазоришенець та член Правління Товариства, завідуючий кафедрою Національного медичного університету імені О.О. Богомольця професор Василь Нетяженко.
Прес-центр КУП НАНУ