Національна академія наук України Київський університет права

КУП НАН України взяв участь у благодійному аукціоні на допомогу ЗСУ та створення музею науки

18 Серпня, 2022

Нещодавно ректор КУП НАНУ Юрій Бошицький, професор КУП НАНУ Ігор Дір та керівник структурного підрозділу КУП НАНУ в м. Ужгород Мирослава Бухало взяли участь у благодійній виставці-продаж “Мистецтво перемоги” на підтримку ЗСУ та для фінансування ужгородського місцевого Музею науки.

Ініціатором цього проекту виступив академік НАН України Станіслав Довгий, який є президентом Малої академії наук України і активно опікується розвитком мережі інтерактивних регіональних Музеїв науки в Україні.

Урочиста презентація проекту відбулася 9 серпня у залах Закарпатського обласного художнього музею ім. Й. Бокшая в м. Ужгород. А метою цього доброчинного проекту є збирання коштів на підтримку ЗСУ та задля розбудови Музею науки в Ужгороді на базі Ужгородського Національного універстету. Даний ЗВО є партнером КУП НАНУ і з ректором Володимиром Смоланкою нещодавно була підписана угода про співпрацю. Під час підписання угоди і було прийнято рішення, що КУП НАНУ підтримає ідею створення музею науки і підтримає ЗСУ. Для цього наш університет передав з власної картинної галереї, яка створювалась на протязі 15 років, одну з кращих зі своїх картин «Андріівський узвіз» художника Володимира Доронькина.

Також КУП НАНУ сприяв участі в аукціоні і картини відомого львівського художника Леоніда Ковриги, який є давнім партнером нашого університету і його виставки не раз проходили в стінах КУП НАНУ та РІ КУП НАНУ.

В цілому експозиція проекту складається приблизно із 200 картин відомих українських митців сучасності, понад 80 з яких надав із власної колекції Станіслав Довгий.


В ексклюзивному коментарі для редакції Станіслав Довгий заявив, що роботи щодо створення Музею науки в Ужгороді розпочалися два роки тому, проте війна та переорієнтація бюджетних коштів на потреби оборони країни внесли свої корективи.

Виставка-продаж представила поціновувачам образотворчого мистецтва доробок плеяди митців закарпатської школи: народних художників України Ернеста Контратовича, Юрія Герца, В’ячеслава Приходька, Василя Свалявчика, Степана Шолтеса, Золтана Мички, заслужених художників України  Антона Шепи, Золтана Шолтеса, Наталі Сіми-Павлишин, Володимира Павлишина, лауреатів мистецьких премій Ференца Семана, Франциска Ерфана, Павла Бедзіра, а також сузір’я митців нового покоління Володимира Базана, Аттіли Коприви, Юрія Шелевицького, Тіберія Віллашека, Сергія Лакатоша та інших.

Також відвідувачі виставки зможуть ознайомитися та придбати картини народних і заслужених художників України Івана Марчука, Юрія Химича, Андрія Чебикіна, Василя Гуріна, Віктора Рижих, Віри Кулеби-Баринової, Василя Чегодара, Олександра Губарєва, Тетяни Голембієвської, Галини Неледви та Валентини Виродової-Готьє.

Організаторами проведення благодійного культурно-мистецького заходу стали Мала академія наук, Благодійний фонд “Можемо разом”, заснований представниками родини Довгих, Закарпатська облдержадміністрація та міська рада Ужгорода, Ужгородський національний університет і Закарпатський обласний художній музей імені Й. Бокшая.

На презентації виставки були присутні голова Закарпатської ОВА Віктор Микита, міський голова Ужгороду Богдан Андреєв, ректор УжНУ Володимир Смоланка, Президент Малої академії наук України Станіслав Довгий, відомі митці Закарпаття, відомі мистецтвознавці, зокрема Аліна Чашкова, а також ужгородські випускники Київського університету права НАН України. 

Як наголосив голова Закарпатської ОВА Віктор Микита під час відкриття заходу  твори виконані на різну тематику, але сьогодні їх об’єднали в одну виставку для благодійної мети, а це наближає нас до перемоги, а кошти отримані від продажу картин спрямують для наших захисників та на розбудову Музею науки в Ужгороді.


Ректор УжНУ Володимир Смоланка зазначив: “Сьогодні ми є свідками ще одного дуже важливого кроку до створення Музею науки в нашому місті. Це інституція, яка не тільки буде покращувати імідж Ужгорода, а і матиме важливу практичну, наукову-дослідницьку складову для наших дітей. Колектив Ужгородського національного університету цілковито підтримує цю ідею та пропонує свої думки щодо її реалізації. А наші викладачі з великим задоволенням покажуть діткам, як працює світ науки”.

Прес-Центр КУП НАНУ