КУП НАНУ активно сприяє використанню досвіду європейського омбудсмена у процесі реформування правової системи України

13 Лютого, 2013

13 лютого 2013 року у КУП НАНУ за сприяння ректора КУП НАНУ професора Юрія Бошицького відбулась зустріч між директором інституту правової політики, Міністром юстиції України (2007-2010 рр.), почесним професором КУП НАНУ Миколою Оніщуком та членом Європейського інституту омбудсмена, Омбудсменом м. Роттердам (Нідерланди) паном Сімоном Маттайссеном.

Під час зустрічі сторони обмінялись думками щодо актуальних проблем реформування правової системи України. Особливу увагу було приділено можливості використання європейського досвіду розбудови правової держави. Зокрема, пан Сімон Маттайссен висловив бажання співпрацювати з українськими правотворцями в аспекті надання експертної допомоги у сфері захисту прав і основоположних свобод людини відповідно до власного досвіду, отриманого під час роботи Омбудсменом. У свою чергу, професор Микола Оніщук подарував пану Сімону Маттайссену свій науковий доробок «Референдна держава», який було видано на базі видавничого центру КУП НАНУ.

На завершення зустрічі сторони висловили упевненість у двосторонній співпраці за вищезгаданим напрямком діяльності, в рамках якої найближчим часом буде здійснено низку практичних кроків.

Матеріал підготувала
завідувач відділу міжнародних