КУП НАНУ – член Європейської асоціації вищих навчальних закладів

2 Листопада, 2012

З травня 2012 року відділом міжнародних зв’язків та грантів КУП НАНУ за дорученням ректора КУП НАНУ, професора Юрія Бошицького, було розпочато переговори з міжнародною організацією EURASHE щодо членства університету. Кропітка праця щодо підготовки відповідних документів і виконання вимог EURASHE, а також професійно проведені переговори отримали відповідний результат: 13 жовтня 2012 року Радою Європейської асоціації вищих навчальних закладів (EURASHE), засідання якої проходило у Брюсселі (Бельгія) було прийнято рішення про членство у зазначеній організації Київського університету права НАН України.
      EURASHE – член групи Е4 – міжнародна організація, яка проводить узгоджену і прозору політику у сфері вищої освіти у контексті болонських реформ і відстоює інтереси вищих навчальних закладів при обговоренні, погодженні і прийнятті відповідних рішень європейського та міжнародного рівня.
    Заснована в Греції у 1990 році, EURASHE об’єднує ВНЗ, які надають профільну вищу освіту, а також заклади  позауніверситетського сектору (коледжі, інші ВНЗ), а також бере участь у підготовці бакалаврів і магістрів у проведенні наукових досліджень у контексті болонських перетворень. Секретаріат EURASHE знаходиться у Брюселі, Бельгія. З 2001 року EURASHE є консультативним членом Групи Спостерігачів Болонського процесу (BFUG) та її комітету. Асоціація співпрацює у рамках функціонування системи забезпечення якості освіти з Європейською асоціацією із забезпечення якості вищої – ENQA, Національними союзами студентів в Європі – ESIB  та Європейською асоціацією університетів – EUA. Асоціація EURASHE є членом Європейскьої консультативної групи з якості вищої освіти.
     Як зазначено в статуті EURASHE, «місія асоціації – відстоювання інтересів тих ВНЗ у державах-членів ЄС та інших європейських державах, які не належать до університетського сектору або є інститутами, що належать до державного сектору чи визнаються такими або/та фінансуються за рахунок бюджетних коштів».
     Головна мета EURASHE – захист інтересів професійно орієнтованих ВНЗ, підвищення їх значення та гарантія якості вищої освіти у Європі.
     Для виконання цієї мети, EURASHE реалізує наступні завдання:
–    Внесок у створення європейського простору вищої освіти и європейського дослідницького простору;
–    Сприяння транснаціональній співпраці між членами організації;
–    Надання можливості членам асоціації отримувати і обмінюватись інформацією, думками, здійснювати дискусії тощо стосовно перспектив розвитку вищої освіти;
–    Забезпечувати і гарантувати співробітництво між членами EURASHE та інститутами, які не належать до організації;
–    Сприяти співробітництву у сфері вищої освіти шляхом встановлення тісних зв’язків з іншими організаціями, які мають аналогічні цілі.
     EURASHЕ бере активну участь у різноманітних заходах та ініціативах держав-учасниць Болонського процесу, організовує власні заходи (конференції, семінари, аналітично-дослідницькі проекти).  Закономірним є питання: що корисного для КУП НАНУ дає членство в EURASHЕ?
     Наразі КУП НАНУ отримав вагомі переваги порівняно з ВНЗ, які не належать до зазначеної організації, а саме:
–    налагодження нових партнерських зв’язків  більш ніж 100 авторитетними ВНЗ світу за відповідною рекомендацією EURASHЕ;
–    участь у комунікативних заходах, організатором/співорганізатором яких є зазначена організація;
–    навчання студентів КУП НАНУ і отримання вченого ступеня одного з європейських університетів-членів EURASHЕ у рамках спільних освітніх програм;
–    ініціація та участь в освітніх і аналітично-дослідницьких проектах EURASHЕ у сфері вищої освіти;
–   додаткові переваги, результати від яких очікуватимуться у майбутньому  шляхом визнання місця КУП НАНУ в європейському освітньому просторі через офіційне підтвердження європейської якості освітніх послуг КУП НАНУ.

Матеріал підготувала
завідувач відділу міжнародних