Національна академія наук України Київський університет права

КУП НАНУ поглиблює наукові зв`язки з регіональними установами НАН України

4 Листопада, 2020

1

Нещодавно ректор КУП НАН України Ю.Л. Бошицький, перебуваючи з робочим візитом в структурному підрозділі КУП НАНУ в м. Ужгороді, з метою поглиблення партнерських зв’язків та профорієнтації,  провів зустріч з доктором фізико-математичних наук Г.М. Гомонай  директором Інституту електронної фізики НАН України.. Це один з провідних інститутів НАН України на Західній Україні.



Г.М. Гомонай  давній партнер КУП НАНУ. Вона виявила зацікавленість в нових напрямках співпраці з КУП НАНУ, по спільному використанню приміщень Міжнародного центру правових та економіко соціальних проблем країн Східної Європи КУП НАНУ в м. Ужгороді. Також директор розповіла про освітні проекти Інституту електронної фізики НАН України, перспективи діяльності її інституту в умовах карантину та в наступному році. Зі свого боку ректор також окреслив пріоритети та освітню, наукову, культурологічну роботу університету, студентське життя та нові університетські проекти для Ужгороду.

Налагодження контактів з партнерами та освітянами м. Ужгороду є важливими для КУП НАНУ з позицій взаємовигідної співпраці в сфері освіти та профорієнтаційної роботи на перспективу під час вступної компанії наступного року.

Інститут електронної фізики (ІЕФ) НАН України – провідна академічна установа в Закарпатті, що веде свою історію з 1981 року, коли на базі уже діючих наукових відділів інститутів АН УРСР – відділу фотоядерних процесів Інституту фізики АН УРСР (1969 р.) та відділу теорії гадронів Інституту теоретичної фізики АН УРСР (1970 р.) – було створено Ужгородське відділення Інституту ядерних досліджень АН УРСР.

З 21 вересня 1992 року Ужгородського відділення ІЯД АН УРСР було реорганізовано в ІЕФ НАН України, а на тепер структура Інституту містить 4 наукових підрозділи: • відділ електронних процесів і елементарних взаємодій, відділ квантової та плазмової електроніки, відділ матеріалів функціональної електроніки. 

Для Карпатського регіону роль Інституту важлива у питаннях протидії транскордонній ядерній злочинності, розвитку та впровадження сучасних технологій, зокрема, в медицині, екології, природоохоронній діяльності. 

Враховуючи важливість регіональної стратегії КУП НАНУ та профорієнтаційний аспект візиту ректора та враховуючи наявний правовий, науково-технічний та кадровий потенціал КУП НАН України і Інституту електронної фізики НАН України дана співпраця в Ужгороді повинна стати одним з пріоритетів. Це хороша освітня площадка для дослідження правових питань, що стосуються сучасних аспектів ядерного законодавства, ядерного регулювання, транскордонного співробітництва, екологічної безпеки на західному кордоні України.

Для бібліотеки Інституту з метою популярізації юридичної освіти і науки, ректор передав рекламну продукцію про КУП НАНУ і комплекти великої юридичної енциклопедії.

Прес-центр КУП НАНУ