КУП НАНУ проходить у півфінал Міжнародного Конкурсу з Міжнародного Комерційного Арбітражу із найвищими результатами

18 Березня, 2014

13 березня 2014 року команда Київського університету права НАН України взяла участь у першому (відбірковому) етапі Міжнародного конкурсу з комерційного арбітражу, що вже третій рік поспіль проходить під егідою Європейської арбітражної палати. Конкурс проходить виключно англійською мовою. Команду нашого університету представляли: студенти факультету міжнародних відносин – Крістіна Гаврилюк (5 курс), Тамара Кортукова, Квітослава Мацьків та Євгеній Чебанов (4 курс). Тренером і наставником команди є к.ю.н., доцент кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства КУП НАНУ – Наталія Богданівна Мушак.
У конкурсі взяли участь 14 команд. Однак відповідні меморандуми підготовлені були лише 10 командами ВНЗ країн. Зокрема, в усних дебатах зустрілися:
1) Київський університет права НАНУ (м. Київ);
2) Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка (м. Київ);
3) Київський національний економічний університет (м. Київ);
4) Український державний університет фінансів та міжнародної торгівлі (м. Київ);
5) Інститут міжнародних відносин Національного авіаційного університету (м. Київ);
6) Національна академія внутрішніх справ (м. Київ);
7) Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича (м. Чернівці);
8) Львівський національний університет імені Івана Франка (м. Львів);
9) Національний університет «Острозька академія» (м. Острог);
10) Одеський національний університет імені І.І. Мечникова (м. Одеса).

Першим завданням для команд було ознайомлення з матеріалами цьогорічної справи та підготовка на її основі письмових робіт: меморандумів позивача та відповідача відповідно до міжнародного договору купівлі-продажу.
     Другим завданням, яке, в свою чергу, і проходило 13 березня, був виступ команд на усних дебатах, в ході яких команди мали впоратися як з роллю позивача, так і з роллю відповідача, а також продемонструвати високий рівень знання англійської мови.
     Під час усних дебатів команді нашого університету прийшлось протистояти дійсно сильному та добре підготовленому супротивнику – команді Львівського національного університету імені Івана Франка. Однак наша команда продемонструвала високий рівень підготовки: блискуче впоралася із роллю позивача та відповідача, продемонструвала високий рівень знання права та володіння англійською мовою, змогла представити сильні  та неоспорювані аргументи в захист своїх позицій, миттєво та лаконічно давала ґрунтовні та переконливі відповіді на всі питання, поставлені суперниками та арбітрами. Дебати пройшли у динамічній та, в той же час, толерантній обстановці. Важливим показником вдалого виступу нашої команди, стало відзначення арбітрами застування нашою командою особливих аргументів та неординарне мислення при захисті своїх позицій, до якого змогла додуматись тільки команда нашого університету. Також було відзначено ораторські здібності нашої команди при виступі, що було помітно з реакції та пильної уваги арбітрів до нашого виступу.
     Виступи команд оцінювалися за 200-бальною системою на основі знання права та його застосування до фактів, здібності відповідати на поставлені питання, переконливості та володіння ораторським мистецтвом.
     За результатами відбіркового етапу Міжнародного конкурсу з комерційного арбітражу до півфіналу вийшли 5 команд:
1) Київський університет права НАНУ (м. Київ) – 184 бали;
2) Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана (м. Київ) – 182 бали;
3) Інститут міжнародних відносин Національного авіаційного університету (м. Київ) – 178 балів;
4) Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка (м. Київ) – 175 балів;
5) Національний університет «Острозька академія» (м. Острог) – 168 балів.

Таким чином, команді Київського університету права НАН України вдалося вирватися на перше місце за кількістю балів серед всіх команд-учасників, з чим КУП НАНУ і привітали арбітри та особисто президент Європейської арбітражної палати – Генадій Пампуха.
     Півфінал проходитиме 1 квітня 2014 року, а імена переможців стануть відомі вже 2 квітня 2014 року.
     Тож побажаємо команді Київського університету права не розслаблятися, не зупинятися на досягнутому та гідно підготуватися до наступного етапу змагання. Бажаємо команді успіхів та подальших перемог!