КУП НАНУ провів лекцію-дискусію на тему «Правовий статус криптовалюти в Україні»
18 березня 2021 року за ініціативи кафедри кримінального права та процесу та відділу аспірантури КУП НАНУ відбулася лекція-дискусія на тему «Правовий статус криптовалюти в Україні». Лектор: Беспалов Олег є юристом, спеціалістом у вирішенні питань, пов’язаних з створенням та зміною корпоративних структур шляхом вдосконалення та розроблення індивідуальних проектів для власників бізнесу, має досвід участі у вирішенні спорів клієнтів, в тому числу в судовому та позасудовому порядку, є спеціалістом в захисті прав інтелектуальної власності в мережі Інтернет. Надзвичайно приємно, що Олег є аспірантом Київського університету права НАН України.
Учасників заходу привітали проректор з навчально-методичної та наукової роботи, к.ю.н. Хорватова О.О., завідувач відділу аспірантури, доцент кафедри кримінального права та процесу, к.ю.н. Перелигіна Р.В., завідувач кафедри кримінального права та процесу, к.ю.н. Савка О.І. та побажали плідної дискусії.
Тема криптовалют стає все більш актуальною з кожним роком, адже прямої заборони на придбання, володіння та розпорядження криптовалюти в Україні немає. Але через постійне переслідування правоохоронних органів та безпідставне вилучення цифрових грошей та техніки у підприємців, ринок вимушений працювати у тіні. Незважаючи на відсутність криптовалюти de jure, вона присутня в Україні de facto: потужна криптовалютна спільнота, великі бізнес-гравці криптосвіту з українськими коренями.
Лектором проаналізовано наступні питання:
– чому Україні потрібен прозорий ринок використання цифрової валюти?
– якими ризиками володіють інвестиційні проекти із застосуванням Blockchain-технологій?
– як на даний момент “працювати” з криптовалютами в Україні та не бути “поза законом”?
Також Беспаловим Олегом було відзначено, що визначення правового статусу криптовалют допоможе легалізувати пов’язану з ними діяльність, таку, як купівля і продаж криптовалют, а також їх добування, і виведе гравців ринку з «сірої» зони, що стане стимулом для додаткових надходжень до бюджету від сплати податків.
Лекція відбувалась з використанням лектором мультимедійної презентації, що дозволило підвищити інформативність та ефективність засвоєння матеріалу.
Учасники заходу мали змогу задати лектору питання та обговорити запропоновану тему.
Варто зазначити, що залучення молоді до таких просвітницьких проектів не тільки сприяє популяризації права інтелектуальної власності в Україні, а й розширенню кругозору майбутніх фахівців у галузі права.
Прес-центр КУП НАНУ