КУП НАНУ провів Міжнародну науково-практичну конференцію «Актуальні проблеми міжнародного співробітництва у сфері вищої освіти»

5 Грудня, 2011

З 29 листопада по 02 грудня 2011 року на базі Мішкольського університету (Угорщина) та Кошицького технічного університету (Словаччина) було проведено Міжнародну науково-практичну конференцію «Актуальні проблеми міжнародного співробітництва у сфері вищої освіти».
    Організатором конференції виступив Київський університет права Національної академії наук України, спільно з Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України, Союзом юристів України, Національною академією педагогічних наук України, Закарпатським державним університетом, Мішкольським університетом (Угорщина), Академічним товариством ім. М. Балудянського (Словаччина).
    У роботі конференції взяли участь як вище перераховані організатори заходу так і запрошені представники різних учбових закладів України, Словаччини, Угорщини, Румунії, Чехії, Росії, Польщі, а саме, провідні юристи, економісти та технічні спеціалісти.
    Київський університет права НАН України на конференції представляли: ректор університету, професор, Заслужений юрист України Бошицький Ю.Л., завідувач кафедри цивільного та трудового права Мацегорін О.І., доцент кафедри теорії та історії держави і права  Варич О.Г., референт ректора, спеціаліст відділу міжнародних зв’язків та грантів Сарських О.П. та троє студентів – Навроцький Дмитро (студент IV курсу), Марченко Сергій (студент ІІІ курсу) та Корнійчук Дарина (студентка  ІІ курсу Рівненського інституту Київського університету права НАН України).
    Робота конференції проходила у два етапи: пленарне засідання та робота секцій.

30-го  листопада розпочалося пленарне засідання в актовому залі Мішкольського університету (Угорщина), де кожен почесний член президії, а саме:  Бошицький Ю.Л., ректор Київського університету права НАН України, Оніщук М.В., Міністр юстиції України 2007 – 2010 рр., Президент Інституту правової політики, Ващук Ф.Г., ректор Закарпатського державного університету, Бандурка О.М., ректор  Харківського національного  університету внутрішніх справ,  Вєтров І.В., начальник управління освіти і науки  Рівненської обласної державної адміністрації, Євтух М.Б., академік –секретар відділення вищої освіти  Національної академії педагогічних наук України, Патко Дюла, ректор Мішкольського університету (Угорщина), Вархола Міхал, президент Академічного товариства ім. М. Балудянського (Словаччина), Дьомін  Ю.О., проректор  Інституту підвищення кваліфікації  Нафтохім, (Москва), мали нагоду привітати учасників з початком роботи конференції та урочисто відкрити захід.

01 грудня секційну роботу було продовжено вже у Словаччині, у конференц-залі комплексу «Ягодна».
    У рамках Міжнародної науково-практичної конференції проходила і  Міжнародна науково-практична конференція студентів та аспірантів «Досягнення студентської науки: реалії, проблеми та перспективи», яка стартувала в Угорщині на базі Мішкольського університету.   Робота характеризувалась активним обговоренням доповідей, виробленням практичних рекомендацій, тощо.
   Особливий інтерес учасників конференції викликала розгорнута Міжнародна науково-технічна виставка-презентація вищих навчальних закладів України, яка відбувалася у рамках науково-практичної конференції, та сприяла формуванню наочного уявлення про навчальні заклади та обміну досвідом, зокрема, щодо способів презентації ВНЗ.

На цій виставці Київський університет права НАН України був гідно презентований та отримав диплом з  відзнакою.
   Окрім плідної наукової роботи конференції гостинні словацькі та угорські колеги запропонували її учасникам цікаву культурну програму та організацію дозвілля, що дало змогу ознайомитися із культурною спадщиною м. Кошиця та м. Мішкольца. Зокрема, учасники конференції мали можливість пройтися старими вулицями цих міст, ознайомитися з архітектурною та культурною спадщиною словацького та угорського народів.

На завершення роботи конференції був організований святковий прийом для всіх її учасників, на якому відбулося нагородження переможців міжнародної виставки, вручення міжнародних дипломів за кращі наукові доповіді та конкурсу студентських наукових робіт.

Від Київського університету права НАН України диплом отримали: доцент кафедри теорії та історії держави і права  Варич О.Г., Гран-прі за плідну наукову діяльність  та вагомий внесок  у інтеграцію української освіти  в європейський освітній  та науковий простір нагороджено наукове товариство студентів та аспірантів КУП НАН України, а також, дипломом нагороджено Київський університет права за кращу науково-технічну виставку-презентацію.

Науково-педагогічні працівники щиро вдячні усьому складу оргкомітету, особисто панові ректору, професору Бошицькому Ю.Л. за можливість поспілкуватися з колегами-освітянами і науковцями різних країн, обмінятися думками, збагатитися позитивним досвідом, знайти нових друзів в серці стародавньої але такої прекрасної і вічно молодої Європи.