Національна академія наук України Київський університет права

КУП НАНУ провів міжнародну науково-практичну конференцію в Словаччині та Угорщині

25 Травня, 2011

     З 17 по 20 травня 2011 року Київський університет права Національної академії наук України спільно з представниками Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Закарпатським державним університетом, Національною академією педагогічних наук України, Мішкольським університетом (Угорщина), Академічним товариством ім. М. Балудянського (Словаччина) провели міжнародну науково-практичну конференцію на тему: «Модернізація європейської вищої освіти в контексті Болонського процесу», яка відбулася одночасно у двох країнах, Словаччині та Угорщині.
     Тематика конференції була напрочуд актуальною, оскільки наразі  Україна перебуває у євроінтеграційних процесах, які охоплюють дедалі більше сфер життєдіяльності, включаючи і вищу освіту та ставлять перед науковцями  першочергове завдання – побудувати систему професійної освіти в контексті вимог і можливостей ХХІ сторіччя, а також одночасно врахувати національні інтереси, орієнтуючись на ідеали людського розвитку, осучаснити законодавство в галузі  освіти, підвищити якість вищої освіти та модернізувати усі її ланки. Саме розгляду цих проблем була і присвячена дана міжнародна науково-практична конференція.
     У роботі конференції взяли участь як вище перераховані організатори заходу так і запрошені представники різних учбових закладів України, Словаччини, Угорщини, Румунії, Польщі, а саме, провідні юристи, економісти та технічні спеціалісти.


     Київський університет права НАН України на конференції представляли: ректор університету, професор, Заслужений юрист України Бошицький Ю.Л., проректор з гуманітарної освіти та виховної роботи Левківська Г.П., завідувач відділення дистанційного навчання Кушнір Б.С.,  референт ректора Сарських О.П. та троє студентів – Борисюк Тетяна (студентка ІІІ курсу відділення міжнародного права), Глушкова Ольга (студентка ІІІ курсу) та Теслав Анастасія (студентка  ІІІ курсу Рівненського інституту Київського університету права НАН України).
     Робота конференції проходила у два етапи: пленарне засідання та робота секцій. 18-го  травня розпочалося пленарне засідання в актовому залі Мішкольського університету (Угорщина), де кожен почесний член президії, а саме:  Бошицький Ю.Л., ректор Київського університету права НАН України, Ващук Ф.Г., голова Державної інспекції навчальних закладів Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Патко Дюла, ректор Мішкольського університету, Бурлаков О.М., ректор Закарпатського державного університету, Вархола Міхал, президент Академічного товариства ім. М. Балудянського мали нагоду привітати учасників з початком роботи конференції та урочисто відкрити захід.


     19-го травня секційну роботу було продовжено вже у Словаччині, у конференц-залі комплексу «Ягодна»,  під час якого піднімалися такі питання, як: особливості дистанційної юридичної освіти  в умовах євроінтеграції (Ю.Л. Бошицький, Б.С. Кушнір, Київський університет права НАН України), Шляхи модернізації  освітньої діяльності в контексті  вимог Болонського процесу (Х.М. Олексик, Закарпатський державний університет), Перспективи юридичної освіти в Україні (В.О. Навроцький , Львівський державний університет  внутрішніх справ), Інноваційні механізми модулів виробничої техніки  і методика їх проектування при навчанні студентів (Вархола Міхаль, Кошицький технічниї університет), Диверсифікація програм другого циклу  підготовки педагогічних кадрів (Р.М. Вернидуб, Національний педагогічний університет  ім.. М.П. Драгоманова), та багато інших актуальних питань.


     Cтуденти виступили з цікавими доповідями з питань, які є актуальними в умовах сучасного розвитку суспільства. Зокрема студентка  ІІІ  курсу Київського університету права НАН України Глушкова Ольга виступила з доповіддю стосовно  застосування теорії та    практики  в навчальному процесі як фактора підвищення рівня успішності студентів, Теслав Анастасія зацікавила учасників конференції доповіддю на тему:” Самостійна робота студента як важливий чинник досягнення ефективного результату в навчальному процесі  в рамках Болонського процесу  та Борисюк Тетяна виступила з доповіддю на тему:”Роль міжнародних освітніх програм у розвитку органів студентського самоврядування”.  Також студентами піднімались  питання репутації вищих навчальних закладів  та висувались конкретні пропозиції  підвищенні її рівня та застосування цих методів на практиці.
     Робота характеризувалась активним обговоренням доповідей, виробленням практичних рекомендацій щодо вдосконалення якості освіти  та організації навчального процесу на національному та міжнародному рівнях.
     Необхідно наголосити,  що в рамках конференції проходила також і міжнародна науково-технічна виставка-презентація, яка сприяла формуванню наочного уявлення про навчальні заклади та обміну досвідом, зокрема, щодо способів презентації ВНЗ.    

     На цій виставці Київський університет права НАН України був гідно презентований та отримав диплом з  відзнакою.
Окрім плідної наукової роботи конференції гостинні словацькі та угорські колеги запропонували її учасникам цікаву культурну програму та організацію дозвілля, що дало змогу ознайомитися із культурною спадщиною м. Кошиця та м. Мішкольца. Зокрема, учасники конференції мали можливість пройтися старими вулицями цих міст, ознайомитися з архітектурною та культурною спадщиною словацького та угорського народів.
     На завершення роботи конференції був організований святковий прийом для всіх її учасників, на якому відбувалося нагородження переможців міжнародної виставки, вручення міжнародних дипломів за кращі наукові доповіді та конкурсу студентських наукових робіт. Від Київського університету права НАН України дипломи отримали: проректор з гуманітарної освіти та виховної роботи Левківська Г.П., завідувач відділення дистанційного навчання Кушнір  Б.С, та студенти Борисюк Т., Глушкова О. та Теслав А.

     Загалом всі учасники конференції відзначають доцільність проведення таких науково-практичних конференцій та високий рівень організації.