Національна академія наук України Київський університет права

КУП НАНУ провів VII Міжнародну науково-практичну конференцію «Проблеми кодифікації цивільного законодавства України та Угорщини» в м. Дебрецен, Угорщина

10 Червня, 2016

03-04 червня 2016 року студенти, аспіранти та викладачі  Київського університету права НАН України на чолі з ректором Юрієм Бошицьким взяли участь у роботі VII Міжнародної науково-практичної конференції «Проблеми кодифікації цивільного законодавства України та Угорщини», що відбувалася у м. Дебрецен, Угорщина. Захід був проведений під егідою Київського університету права НАН України та Дебреценського університету.

З вітальним словом до гостей та учасників звернулися ректор Київського університету права НАН України, професор Юрій Бошицький, директор інституту цивілістики Дебреценського університету, професор Чечі Гьорг та  заступник декана юридичного факультету Дебреценського університету, професор Сікора Вероніка, наголосивши при цьому на важливості наукового дослідження та обґрунтування ключових проблемних аспектів кодифікації цивільного законодавства України та Угорщини.

В роботі форуму взяли участь почесні гості українсько-чеської делегації: Василь Абаїмов – виконавчий директор Львівського регіонального відділення Асоціації міст України, магістр державного управління, мер м. Добротвір Львівської області 3-х скликань; Кардаш Валентина – депутат Добротвірської міської ради 3-х скликань; Будка Руслан – генеральний директор науково-дослідницького бізнес-центру «ЄВРОПЕЙСЬКА КОРПОРАЦІЯ КОНСАЛТИНГ ЛТД», Лондон – Велика Британія, представництво в Чеській Республіці в м. Прага; Ільків Василь – заступник голови асоціації роботодавців Львівської області, які привітали учасників науково-практичного заходу, висловили подяку Київському університету права НАН України за надану можливість бути присутнім на цьому важливому науково-практичному заході та побажали учасникам плідної роботи та конструктивної дискусії.

Делегацію від Київського університету права НАН України представляли окрім ректора, професорсько-викладацький склад та студенти: доцент кафедри кримінального права та процесу, к.ю.н. – Олена Бісюк; доцент сектору права інтелектуальної власності та інноваційних технологій кафедри цивільного та трудового права, завідувач Міжнародного центру правових та історико-політичних досліджень країн Центрально-Східної Європи, к.ю.н., доцент – Уляна Андрусів; старший викладач кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства, к.ю.н. – Оксана Мельниченко,  аспіранти КУП НАНУ Коломієць Віталій, Ореховський Микола, Сегеда Іван, та студентка факультету правознавства II-го курсу КУП НАНУ Головань Єлизавета.

У заході також взяли участь провідні представники наукової спільноти юридичного факультету Дебреценського університету.

Робота міжнародної конференції здійснювалася у формі пленарного засідання, яке пройшло на високому науково-теоретичному рівні.

У межах обраної для обговорення тематики учасники наукової дискусії зосередили увагу на різнопланових проблемних аспектах кодифікації цивільного законодавства України та Угорщини. Зокрема, науковці не обійшли своєю увагою такі актуальні питання, як становлення та кодифікація українського та угорського законодавства у сфері інтелектуальної власності; місце сімейно-правових норм у системі цивільного права України та Угорщини; проблеми кодифікації законодавства у галузі договорів про спільну діяльність, інституту довірчої власності в Україні та Угорщині; історичні аспекти розвитку цивільного законодавства та юридичної думки на  теренах Західної України у період Австро-Угорської імперії та ін.

На урочистому закритті заходу учасників конференції було відзначено міжнародними європейськими сертифікатами.

Необхідно відзначити важливість та значимість проведення таких спільних міжнародних наукових заходів, оскільки вони сприяють збагаченню новими ідеями, практичними порадами, а також налагодженню та розвитку тісних взаємин між Україною і Угорщиною.

Досвід наших сусідів може слугувати моделлю політичних і економічних посттоталітарних трансформацій України, а тісні взаємини та співробітництво у різних сферах суспільного життя сприятиме успішній інтеграції нашої країни в європейський простір.

У Київському університеті права НАН України уже стало доброю традицією в рамках університетського проекту «Пізнай свій край» відкривати світ разом, не обмежуючись теренами нашої держави.

Так і цього разу, після завершення плідної роботи, за сприяння ректора університету Юрія Бошицького, українська делегація отримала унікальну можливість ознайомитися із культурною спадщиною міста Дебрецена, Ніредьгаза та Токаю. Зокрема, учасники конференції мали можливість пройтися старовинними вуличками, насолодитися архітектурною та культурною спадщиною угорського народу.

ВІЗИТІВКА М.ДЕБРЕЦЕН

      Дебрецен (угор. Debrecen)  — друге за розміром місто в Угорщині. Розташоване за 220 кілометрів на схід від Будапешта, за 50 кілометрів на південь від Ньїредьгази. Місто є адміністративним центром медьє (провінції) Гайду-Бігар. Населення складає 203 506 чоловік на 2015 рік.

Університет, що знаходиться в Дебрецені є одним з найвідоміших навчальних закладів Угорщини. У 2000 році в його склад були включені Сільськогосподарський Університет, Медичний Університет і Університет імені Л. Кошута. Таким чином утворився об’єднаний Університет Дебрецену, який складається з 11 факультетів і 2 коледжів. В ньому навчаються понад 20 000 студентів.

Завідувач Міжнародного центру правових
та історико-політичних досліджень країн
 Центрально-Східної Європи,
Уляна Андрусів