КУП НАНУ прийняв участь у Бізнес-форумі “Діалог громадянського суспільства, бізнесу та влади: курс на відновлення України”

11 Жовтня, 2023

Одним із важливих напрямків діяльності закладів вищої освіти є співпраця із стейкхолдерами, запозичення практичного досвіду та профорієнтаційна робота. Так, на початку тижня в Києві за підтримки Центру міжнародного приватного підприємництва відбувся Бізнес-форум “Діалог громадянського суспільства, бізнесу та влади: курс на відновлення України, де був представлений Київський університет права НАН України.

Організаторами виступили Українська Рада Бізнесу, Національна бізнес-коаліція Партнери заходу, Центр міжнародного приватного підприємництва (CIPE). Аналітичним партнером Форуму стала Економічна експертна платформа за інформаційної підтримки Громадського радіо та Національної платформи малого та середнього бізнесу.

Українська Рада Бізнесу – це коаліція бізнес-асоціацій, до складу якої входить 110 асоціацій малого та середнього бізнесу, членами яких є 27 тисяч підприємств. В своїй діяльності УРБ орієнтується на створення рівних умов ведення бізнесу, підтримку вітчизняного виробника, розвиток партнерських відносин між владою та бізнесом, підвищення соціальної відповідальності щодо сплати податків, захист прав і законних інтересів платників податків, розвиток партнерських відносин між владою та бізнесом, ліквідацію корупційних можливостей представників органів влади.

На Форумі розглядались такі важливі для держави питання, як: відшкодування збитків та страхування воєнних ризиків, відбудова за новими стандартами, лібералізація податкової політики, впровадження інституційних реформ, зокрема БЕБ, ДПС, ДМС; бачення економічних пріоритетів від представників бізнесу, влади та громадянського суспільства, стратегічний план відновлення, прозора приватизація, виклики щодо людського капіталу, сприяння українським виробникам, оновлення законодавства про соціальний діалог.

Доповідачами стали: Наталія Отель Білан, регіональна директорка CIPE в Європі та Євразії; Дмитро Тузов, медіаексперт, ведучий програми «Новий вечір» на Радіо НВ; Олег Гетман, економіст, аналітик Економічної експертної платформи; Олена Шуляк, голова партії “Слуга Народу”; Данило Гетманцев, Голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики; Дмитро Боярчук, виконавчий директор аналітичного центру CASE Ukraine; Грігол Катамадзе, президент Асоціації платників податків України, член Наглядової Ради УРБ; Михайло Непран, перший віцепрезидент Торгово-промислової палати України, член Наглядової ради Української Ради Бізнесу; Олександр Чумак, президент Асоціації приватних роботодавців; Дмитро Кохан, заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради, член Наглядової ради Української Ради Бізнесу; Борис Емельдеш, президент Всеукраїнської професійної асоціації підприємців; Олексій Соболєв, заступник Міністра економіки України;  Ігор Марчук, голова підкомітету з питань взаємодії держави і бізнесу та інвестицій Комітету ВРУ з питань економічного розвитку; Богдан Мосунов, керівник Асоціації “4Бізнес”; Анатолій Долинний, президент Української федерації індустрії безпеки; Олександр Тараненко, перший віцепрезидент Всеукраїнської асоціації пекарів; Іван Таршин, підприємство “ГрадОлія”, Асоціація “УКРОЛІЯПРОМ”; Олексій Дорогань, виконавчий директор BRDO, голова правління RISE Ukraine.

В рамках Форуму відбулась Презентація дослідження щодо впровадження економічних реформ та топ-10 пріоритетів бізнесу.

Модераторами Бізнес-форуму стали Дмитро Тузов, медіаексперт, ведучий програми «Новий вечір» на Радіо НВ та Олег Гетман, аналітик Економічної експертної платформи.

Від Київського університету права Національної академії наук України в заході прийняла участь доцент кафедри міжнародного права та галузевих правових дисциплін, к.ю.н., доцент Хорватова Оксана.

Прес-Центр КУП НАНУ