КУП НАНУ прийняв участь у форумі та громадському обговоренні програми реформування та відновлення соціально-гуманітарної сфери
Днями в Києві відбувся Форум «Бачення України: реформування та відновлення соціально-гуманітарної сфери у перспективі 2030 року». Захід було організовано та проведено спільно Міністерством праці та соціальної політики України, Міністерством освіти і науки України, Міністерством культури та інформаційної політики України за участі Школи політичної аналітики Національного університету Києво-Могилянська академія, а також у партнерстві з Коаліцією Реанімаційний Пакет Реформ в межах Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку USAID в Україні.
На форумі було представлено найбільш всеохопне бачення розвитку соціально-гуманітарної сфери України у найближчі роки. Документ, винесений на обговорення, охоплював ключові сфери життя держави у перспективі до 2030 року в наступних напрямках: національна ідентичність: мова, культура, національна пам’ять та державно-церковні відносини; громадянське суспільство, медіа, права людини; гендерна політика, права людини та реінтеграція; освіта, наука та інновації; система охорони здоров’я; молодь і спорт; соціальні політики щодо людей з інвалідністю та ветеранів.
Під час обговорення й дискусії довкола візії України 2030 року спікери піднімали актуальні питання збереження культурної спадщини та мовної політики. Зокрема, перший заступник голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко зазначив, що в умовах сьогодення необхідно думати над реформами, щоб культурна сфера України виходила на нові можливості. Заступник міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв додав, що сьогодні складно зробити будь-які реформи без ресурсу на який, почасти, не вистачає політичної волі. Перша заступниця голови Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики Ірина Констанкевич наголосила на важливих напрямках реформування громадянського суспільства та ролі медіа в цій галузі.
Також на форумі жваво обговорювали гендерну та соціальну політики. Під час представлення відповідних розділів документу одна з авторок Альона Луньова, адвокаційна директорка ГО «ZMINA» підкреслила, що без правосуддя неможливо говорити про завершення цієї війни та вирішення соціальних питань, пов’язаних з нею. Було підняте питання й пенсійної реформи, щодо якого директор Інституту розвитку територій Юрій Ганущак заявив, що критерієм успішної пенсійної реформи є кількість застрахованих, а також вихід пенсії з рівня «мінімальна».
Завершили форум панеллю про освіту, науку, охорону здоров’я та спорт. Член Національної команди експертів з реформування вищої освіти Володимир Бахрушин підкреслив, що викликом для освіти України є євроінтеграція, адже з одного боку це й імплементація стандартів ЄС, з іншого – залучення українських спеціалістів до роботи європейських структур.
Серед представників наукової спільноти, освіти та громадськості на Форумі були: Євген Бистрицький, професор, доктор філософських наук; Ольга Лимар, виконавча директорка, координаторка проєкту від Коаліції Реанімаційний Пакет Реформ; Денис Давиденко, керівник відділу адвокації та міжнародних відносин; менеджер проєкту від Коаліції Реанімаційний Пакет Реформ; Юрій Микитюк, регіональний координатор, адвокаційний менеджер; Маргарита Хвостова, адвокаційна менеджерка; Вікторія Штець, проєктна та адвокаційна менеджерка; Дмитро Кривошеєв, PR-менеджер; Максим Яковлєв, кандидат політичних наук, Директор ГО “Школа політичної аналітики”, завідувач кафедри міжнародних відносин НаУКМА; Данило Метельський, Директор ГО “Центр соціальних трансформацій”.
Від Київського університету права НАН України участь у Форумі прийняв ректор Юрій Бошицький, а також представники науково-педагогічного колективу: Оксана Хорватова, к.ю.н., доцент, професор кафедри міжнародного права та галузевих правових дисциплін та Наталія Веселовська, к.ю.н., доцент кафедри кримінального права та процесу.
Прес-Центр КУП НАНУ