КУП НАНУ прийняв участь у прес-конференції, присвяченій 80-річчю від дня народження українського скрипаля Богодара Которовича

27 Липня, 2021

В рамках багаторічного партнерства та Меморандуму про співпрацю, представники Київського університету права НАН України 21 липня 2021 року прийняли участь у прес-конференції, присвяченій 80-річчю від дня народження українського скрипаля Богодара Которовича та презентації Проєкту «MAESTRO – Fest. Богодар Которович».

Масштабний проєкт «Maestro  Fest. Богодар Которович» з нагоди 80-річчя від дня народження видатного українського скрипаля Богодара Которовича (03.07.1941  04.07.2009) стартував в Україні. Презентація проєкту, засновником якого стала народна артистка України, піаністка та дружина славетного скрипаля Євгенія Басалаєва, відбулась в Укрінформі. Співорганізаторами проєкту також став Культурно-мистецьким благодійним фондом «Київ-Класік» за підтримки Українського культурного фонду в межах ХV Міжнародного фестивалю мистецтв «Діалоги культур». Метою проєкту є підтримка відзначення пам’ятної дати  80-річчя від дня народження видатного українського скрипаля на державному рівні, актуалізація культурної спадщини цієї знакової постаті українського та світового мистецтва для вітчизняної культури, всебічне висвітлення творчості унікального митця, виховання української молода на кращих прикладах мистецтва, виявлення талановитих музикантів і допомога в їх професійному зростанні.

Богодар Которович залишається єдиним скрипалем-неіталійцем, який двічі грав на скрипці Паганіні за межами Італії. Ще студентом Богодар Которович завоював дві премії на конкурсах ім. Нікколо Паганіні в Генуї та ім. Дж. Енеску в Бухаресті, а пізніше у 1999 грав на знаменитій скрипці Паганіні роботи Гварнері  IL Cannone Guarnerius, яку доставили до Києва спеціальним рейсом. Сьогодні Богодар Которович залишається єдиним скрипалем-неіталійцем, який двічі грав на цьому інструменті за межами Італії. Маестро Б. Которович також був постійним членом журі найвідоміших міжнародних конкурсів  ARD у Мюнхені, ім. Н. Паганіні в Генуї, ім. П. І. Чайковського в Москві, ім. К. Нільсена в Оденсе, ім. Б. Бріттена в Лондоні. Крім того, професор постійно очолював Український міжнародний конкурс скрипалів імені Лисенка в Києві, а 2004 став артистичним директором Britten Kyiv Festival. Він був фундатором української сучасної скрипкової школи, Національного камерного ансамблю “Київські солісти”, першого скрипкового конкурсу в Україні.

Модератом прес-конференції була Наталія Семененко, відома українська журналістка, музикознавець, яка відмітила, що саме велична постать Богдана Антоновича Которовича, геніального викладача, скрипаля – змогла сьогодні об’єднати всіх присутніх навколо себе і надати мету для розвитку.

На презентації проєкту також були присутні представники Міністерства закордонних справ України, відомі українські діячи культури та мистецтва, друзі та учні Б. Которовича, зокрема:

• Антон Которович, син Богодара Которовича та продовжувач його ідей;

• Іван Гамкало, професор, диригент, педагог, музикознавець, народний артист України, член-кореспондент Національної академії мистецтв України, народний артист України;

• Кирило Стеценко, учень Б. Которовича, заслужений артист України, народний артист України, лауреат всеукраїнських та всесоюзних конкурсів скрипалів, доцент, завідувач кафедри шоу-бізнесу Київського національного університету культури і мистецтв;

• Ігор Щербаков, український композитор, заслужений діяч мистецтв України, член Національної спілки композиторів України;

• Михайло Мимрик, проректор Національної музичної академії України імені П.І. Чайковського, заслужений артист України, кандидат мистецтвознавства, професор;

• Петро Полтарєв, український джазмен, музикознавець, джазовий критик, директор школи джазового та естрадного мистецтва, доцент Київського національного університету культури і мистецтв;

• Богдана Півненко, скрипалька, народна артистка України, завідувач кафедри скрипки Національної музичної академії України імені П.І. Чайковського;

• Валерій Франчук, український художник, графік, народний художник України.

Присутні наголошували на тому, що презентований проєкт дуже насичений і буде включати низку фестивальних заходів, присвячених постаті й творчості видатного музиканта. В цілому, проєкт має об’єднати скрипалів, зокрема й учнів Богодара Которовича, які є не тільки в Україні, а й працюють і знані за кордоном, та стати фундацією Міжнародної мистецької премії імені Богодара Которовича.

Від імені Київського університету права НАН України на прес-конференції виступила проректор, к.ю.н., доцент Оксана Хорватова, зазначивши на величності презентованого проєкту та важливості для виховання сучасної молоді, єднання суспільства та української нації. Дана музична ініціатива обов’язково має розвиватися та отримувати підтримку як з боку мистецької еліти України, діячів культури, закладів вищої освіти, так і з боку держави.

Прес-центр КУП НАНУ